Що очікує НСТУ з 6 травня 2019 року

Що очікує НСТУ з 6 травня 2019 року

15:37,
3 Травня 2019
14005

Що очікує НСТУ з 6 травня 2019 року

15:37,
3 Травня 2019
14005
Що очікує НСТУ з 6 травня 2019 року
Що очікує НСТУ з 6 травня 2019 року
Що буде із Суспільним з 6 травня? Хто керуватиме компанією, якщо Зураб Аласанія піде у відставку? Яке рішення ухвалив суд? Коли наглядова проведе новий конкурс на голову правління? Ці та інші питання за останні кілька тижнів мені поставили багато разів різні люди: і працівники компанії, і просто ті, хто цікавиться реформою. Спробувала коротко на них відповісти.

Відразу нагадаю, що 12 лютого 2019 року наглядова рада НСТУ (НР) встановила дату дострокового розірвання контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів. Таким чином контракт із Зурабом Аласанією, укладений 04 травня 2017 року, має бути припинений достроково 6 травня 2019 року відповідно до рішення НР (протокол №27 від 12 лютого 2019 року).

Раніше, 31 січня 2019 року, наглядова рада прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління, не деталізуючи дати. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні або ж НР мала встановити дату припинення контракту. НР ухвалила окреме рішення 12 лютого, встановивши цією датою 6 травня 2019 року, тобто після завершення президентських виборів.

На засіданні 31 січня також вирішили, що виконувачем обов’язків голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький. Уточню, що виконувати обов’язки голови може лише член правління. І він має виконувати обов’язки:

  • або до рішення суду про скасування рішення НР від 31 січня і повернення на посаду Зураба Аласанії;
  • або до обрання НР нового голови правління.

Хто керуватиме компанією з 6 травня?

Наразі Зураб Аласанія з 6 травня йде у відпустку. Своїм наказом він призначив виконувачем обов’язків голови правління члена правління Миколу Чернотицького. Таким чином і рішення НР, і рішення голови правління щодо кандидатури, яка виконуватиме обов’язки голови правління, збігаються.

Микола Чернотицький, хоча раніше й сказав, що не бачить себе очільником Суспільного, наразі погодився виконувати обов’язки голови правління.

Чи ухвалив суд якесь рішення щодо відставки Зураба Аласанії?

Нагадаю, подано кілька позовів до суду щодо рішення наглядової ради про відставку Зураба Аласанії:

  1. Зураб Аласанія подав до суду на НСТУ та членів НР щодо порушення його трудових прав.
  2. Член НР Євген Глібовицький подав позов до суду про скасування рішення НР від 31 січня про дострокове розірвання контракту з головою правління Суспільного Зураба Аласанії.

У квітні Шевченківський районний суд міста Києва двічі (12-го і 19 квітня) проводив засідання за позовом Зураба Аласанії про порушення трудових прав.

Наступне засідання про скасування рішення наглядової ради НСТУ від 31 січня 2019 року щодо дострокового припинення контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією відбудеться 11 червня 2019 року. Таке рішення оголосила суддя Шевченківського районного суду міста Києва Тамара Пономаренко на засіданні, яке відбулося 19 квітня.

Щодо позову Євгена Глібовицького, то Шевченківський районний суд міста Києва спочатку відмовив у розгляді справи і порадив розглядати її в Господарському суді міста Києва. Євген подав апеляцію, яка розглядатиметься 30 травня 2019 року. І паралельно звернувся й до господарського суду, засідання якого заплановане на 10 травня. Але на позачерговому засіданні НР, що відбулося 25 квітня, Євген Глібовицький повідомив, що відкликає позов до господарського суду.

Коли наглядова рада оголосить новий конкурс на обрання голови правління ПАТ «НСТУ»?

Наглядова рада може оголосити конкурс, не чекаючи рішення суду. Але, звичайно, хотілося б дочекатися рішення суду, щоб не заходити в іще більший правовий конфлікт і щоб потім по факту в нас не виявилося кілька очільників правління.

На засіданні 18 квітня НР внесла зміни до Положення про конкурс з обрання голови та членів правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого 23 січня 2017 року (протокол № 30). Комітет з питань призначень і винагород доопрацьовує зміни до Умов проведення конкурсу. Затвердивши нові Умови проведення конкурсу, наглядова рада може оголосити конкурс на голову правління.

Додам, що частина членів НР прагне оголосити конкурс якнайшвидше, а частина вважає, що його краще проводити вже після парламентських виборів. Нагадаю, 12 лютого на засіданні НР рішення про встановлення дати розірвання контракту із Зурабом Аласанією після парламентських виборів, тобто в листопаді 2019 року, не набрало більшості голосів.

У підсумку

Зураб Аласанія з 6 травня йде у відпустку. Керувати компанією з 6 травня буде виконувач обов’язків голови правління Микола Чернотицький. Судові засідання за позовами Аласанії та Глібовицького щодо рішення наглядової ради про дострокове розірвання контракту відбудуться: 10-го, 30 травня і 11 червня. Чи буде ухвалено до 11 червня остаточне рішення суду – не факт. Конкурс на обрання голови правління наглядова рада ще не оголосила.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду