Недофінансування НСТУ є загрозливою для демократичних змін в Україні – посли «Великої сімки»

Про це вони сказали на зустрічі з менеджерами НСТУ, що відбулася 29 жовтня в головному офісі Суспільного — телецентрі «Олівець», повідомляє сайт «UA: Суспільне мовлення».

На зустрічі з керівництвом Суспільного були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхел, Заступник Голови Місії Посольства США в Україні Памела Тремонт, Заступник Голови представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн, Заступник Голови місії Японії в Україні Харада Мічіо, Заступник Голови місії Посольства Італії в Україні Маттео Крістофаро та Перший секретар Посольства Франції в Україні Миріам Галлан.

«Роль Суспільного — бути медіа політично нічиїм, але також одночасно суспільною власністю тих глядачів, яких воно має обслуговувати. А роль держави, очевидно, забезпечити відповідну кількість ресурсів», — зазначив Посол Канади в Україні Роман Ващук.

За його словами, без розуміння політиками необхідності фінансувати Суспільне мовлення — реформа гальмується й становлення НСТУ в Україні неможливе.

«Щоби цей процес міг відповідно природно запрацювати — потрібне розуміння політиків. Дуже важливо — зокрема в ситуації інформаційної агресії — щоб Україна мала свого повноцінного Суспільного мовника», — сказав Посол Канади.

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф звернула увагу на те, що саме зараз, перед виборами, у демократичній державі роль Суспільного мовника набуває особливо важливого значення. «Незалежне медіа є життєво важливим для здорової демократії, особливо перед прийдешніми виборами», — сказала Джудіт Гоф.

Нагадаємо, у 2018 році НСТУ недофінансована на 50 %, у зв’язку з цим виникли борги, які спричинили відключення аналогового мовлення «UA: Першого» по всій Україні, крім прифронтової зони, а також впровадження антикризових заходів у компанії, серед яких відпустки за власний рахунок, збільшення реклами, призупинення розширення штату.

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я.  Фінансова підтримка Суспільного на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія каже, що це бюджет «виживання», який не передбачає коштів на розвиток мовника і як наслідок — не довзолить Суспільному стати успішним.

comments powered by Disqus