Народні депутати хочуть значно урізати фінансування ПАТ «НСТУ»

Народні депутати хочуть значно урізати фінансування ПАТ «НСТУ»

19:14,
18 Жовтня 2018
3681

Народні депутати хочуть значно урізати фінансування ПАТ «НСТУ»

19:14,
18 Жовтня 2018
3681
Народні депутати хочуть значно урізати фінансування ПАТ «НСТУ»
Народні депутати хочуть значно урізати фінансування ПАТ «НСТУ»
Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік.

Народні депутати хочуть кардинально обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на 2019 рік. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік, за який проголосував парламент  у першому читанні 18 жовтня 2018 року. Повного тексту проекту Держбюджету, ухваленого у першому читанні, на сайті Верховної Ради поки що немає.

Нагадаємо, фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

Однак, згідно з інформацією джерел з Верховної Ради України, 18 жовтня парламент частково підтримав пропозицію Бондаря/Яценка: видатки зменшено на 816 933 тис. грн.

Відповідно до тексту цих пропозицій, кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. А саме на збільшення видатків за загальним фондом:

- за бюджетною програмою «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» (код 2311410) на 190.933 тис. грн  на цільові видатки для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та на цукровий та нецукровий діабет/ з розподілом такого обсягу між відповідними місцевими бюджетами у додатку № 6 до законопроекту та зменшити на таку суму за загальним фондом видатки споживання за бюджетною програмою «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України» (код 1701080);

– за кодом 2301400 на 626.000 тис. грн (з яких: 138.000 тис. грн – на закупівлю лікарських засобів і медичних виробів для закладів охорони здоров’я для лікування хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими захворюваннями; 73.000 тис. грн – на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів для лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, 415.00 тис. грн на закупівлю хіміотерапевтичних препаратів, радіо фармпрепаратів та препаратів супроводу для лікування онкологічних хворих) за рахунок зменшення видатків за загальним фондом за кодом 1701080. (Пропозиція народних депутатів Сергія Березенка, Оксани Корчинської та Костянтина Яриніча).

Якщо не пройшли інші поправки з голосу, то у НСТУ залишається трохи більше 1 млрд грн. Остаточно буде відомо тільки після оприлюднення законопроекту №9000, ухваленому у першому читанні.

Нагадаємо, громадські та правозахисні організації закликали Верховну Раду України проголосувати за належне фінансування для Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Через недофінансування Суспільного мовлення правління Національної суспільної телерадіокомпанії України підготувало антикризові заходи, щоб зекономити кошти і виконати найнеобхідніші фінансові зобов’язання до грудня 2018 року.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн грн. Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню.

Нагадаємо, 25 вересня із 6:27 ранку Концерн РРТ через заборгованість відключив аналогове ефірне мовлення телеканалу «UA:Перший» по всій Україні, крім прифронтової зони.

Фото: Фейсбук, Мінфін  

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду