Йоганнес Ган закликав Гройсмана профінансувати НСТУ згідно з законом

Йоганнес Ган закликав Гройсмана профінансувати НСТУ згідно з законом

17:12,
9 Листопада 2018
3578

Йоганнес Ган закликав Гройсмана профінансувати НСТУ згідно з законом

17:12,
9 Листопада 2018
3578
Йоганнес Ган закликав Гройсмана профінансувати НСТУ згідно з законом
Йоганнес Ган закликав Гройсмана профінансувати НСТУ згідно з законом
Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган сказав прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, що ухвалити закон про незалежного мовника з боку української влади недостатньо.

Про недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України він сказав під час зустрічі, яка відбулася 9 листопада. Про це йдеться на сайті радіо «Свобода».

Йоханнес Ган зазначив, що перед зустріччю з представниками уряду України відвідав офіс Національної суспільної телерадіокомпанії. На думку єврокомісара, ухвалити закон про незалежного мовника з боку української влади недостатньо.

«Пов’язаним із законом про Суспільне є забезпечення його фінансування. В цьому напрямку законом нехтують, і це призводить до складнощів, зокрема напередодні виборів. Я думаю, всі зацікавлені в тому, щоб мати інституцію, яка, я сподіваюсь, надаватиме нейтральну об’єктивну інформацію про те, що відбувається», – зазначив Ган.

За словами Йоханнеса Гана, Суспільний  мовник має бути профінансований відповідно до закону, він міг виконувати свою важливу інформаційну функцію. Про це єврокомісар написав у себе у twitter.

На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне. Уряд розгляне петицію, якщо її підпише 25 тисяч осіб.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували урізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік.

Як писав «Детектор медіа», фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

19 жовтня 2018 року народний депутат Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню. Прем’єр-міністра України відповів, що уряд передбачив стовідсоткові видатки для ПАТ «НСТУ» проекті бюджету на 2019 рік.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
twitter
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду