Порошенко сказав, що фінансування Суспільного мовлення не відноситься до компетенції Президента

Порошенко сказав, що фінансування Суспільного мовлення не відноситься до компетенції Президента

19:29,
16 Грудня 2018
6839

Порошенко сказав, що фінансування Суспільного мовлення не відноситься до компетенції Президента

19:29,
16 Грудня 2018
6839
Порошенко сказав, що фінансування Суспільного мовлення не відноситься до компетенції Президента
Порошенко сказав, що фінансування Суспільного мовлення не відноситься до компетенції Президента
Президент України Петро Порошенко пояснив, що якщо би Верховна Рада прийняла бюджет, де було би збільшено фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, він би такий проект не ветував.

Про це Президент сказав під час прес-конференції 16 грудня, відповідачи на запитання кореспондентки новин каналу «UA: Перший» Роксолани Бичай, яка представилася «UA: Перший, Суспільне мовлення».

Перед тим, як вона поставила запитання Президенту, Петро Порошенко подякував «UA: Першому» за трансляцію Об'єднавчого собору українських православних церков, який проходив у Києві 15 грудня.

«Я хочу подякувати "UA: Першому", що вчора ви нарешті транслювали собор. Я думаю, що це мужній громадянський вчинок», – сказав пан Порошенко.  

Роксолана Бичай поцікавилася у Президента щодо фінансування Суспільного мовлення.

«Другий рік поспіль парламент голосує за недофінансування Суспільного. На 2019 рік у бюджеті передбачено недофінансування Суспільного на 800 млн грн. Це суперечить закону України про суспільне телебачення та радіомовлення. Ви, як президент, підписали цей закон, правильно? Чим ви керувалися, коли це робили?», – запитала Роксолана Бичай.

Петро Порошенко назвав дві причини.  

«Необхідністю якнайтерміновішого підписання закону для того, щоб забезпечити виконання співпраці, в тому числі з міжнародними організаціями, включно з макрофінансовою допомогою від Європейського Союзу. Це перше.

Друга позиція, я не хотів би зараз і не буду коментувати питання, яке не відноситься до компетенції Президента включно з фінансуванням Суспільного мовлення, Першого каналу. Я можливо і маю свої думки з цього приводу: і позитивні, і негативні щодо ефективності Суспільного, чи це те, що хотіли би бачити українці, чи відповідає воно… Але я не буду це коментувати. Я, як Президент, цього не маю права», – сказав Президент.  

Він додав, що підписав би проект, де було би збільшено фінансування НСТУ.

«Я хочу наголосити, якби до мене підійшов проект бюджету, де було би збільшено фінансування, це не було би підставою його ветування», – зазначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, у листопаді народні депутати України прийняли Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», де на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України виділили 1 млрд. 5 млн. 100 гривень замість 1 млрд. 816 млн, як передбачено законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України».

Раніше народний депутат Єгор Соболєв порадив прем’єр-міністру Володимиру Гройсману взяти кошти у Генеральної прокуратури України і віддати Суспільному мовленню. На що прем’єр-міністра України відповів, що уряд передбачив стовідсоткові видатки для ПАТ «НСТУ» у проекті бюджету на 2019 рік, але за нього парламент не проголосував.

Додамо, 28 липня відбувалася хода вірян Української православної церкви (Київського патріархату), присвячена 1030-й річниці хрещення Русі, в якій взяв участь Президент України із дружиною.  «UA: Перший» не транслював ходу, лише робив сюжети у новинах. Трансляцію можна було побачити на одному з двох загальнонаціональних каналів Суспільного — «UA: Культура», у Фейсбуку та почути на «Українському радіо». Тоді спалахнула гаряча дискусія у Фейсбуку про те, чи мав «UA: Перший» транслювати ходу до Дня хрещення Русі.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду