Концерн РРТ відключив аналогову трансляцію каналу «UA:Перший» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

Концерн РРТ відключив аналогову трансляцію каналу «UA:Перший» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

09:40,
25 Вересня 2018
5091

Концерн РРТ відключив аналогову трансляцію каналу «UA:Перший» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

09:40,
25 Вересня 2018
5091
Концерн РРТ відключив аналогову трансляцію каналу «UA:Перший» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)
Концерн РРТ відключив аналогову трансляцію каналу «UA:Перший» (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)
25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).

Про це у себе на сторінці у Фейсбуку написав голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

«Сьогодні вранці державний концерн РРТ відключив мовлення "UA:Перший" (за борги держави державі)», – повідомив він.

Пан Аласанія додав, що аналогове мовлення відключено по всій Україні, наразі перевіряють наявність мовлення в областях «прифронтової зони».

Голова правління зазначив, що сьогодні РРТ відключив аналог, але «боюся, "Зеонбуд" із цифрою теж не забариться».

За словами Зураба Аласанії, передавачі «Зеонбуду» висять на баштах РРТ, якому енергетики погрожують відключити енергопостачання через борги за електроенергію.  Тоді постраждає цифровий сигналу усіх каналів.

«Концерн РРТ нас неодноразово попереджав про відключення. Тиждень тому прийшов черговий лист із попередженням. Аналогову трансляцію мали відключити у суботу, 22 вересня. Ми ледь випросили цього не робити. Очікували, що відбудеться обіцяна зустріч у Кабміні між Степаном Кубівим (перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України – Ред.), нами та Концерном РРТ і Держспецзв'язку. Жодної зустрічі не відбулося, при тому ми отримали 24 вересня ще одного листа про відключення аналогового сигналу з 25 вересня», –  сказав Зураб Аласанія сайту «Суспільне. Детектор медіа».  

Пан Аласанія зазначив, що борг НСТУ перед Концерном РРТ становить наразі майже 69 млн грн, який до кінця року зростатиме і може сягнути до 140 млн.

«Я не бачу ніяких варіантів, щоб відновити аналогове мовлення. У нас немає грошей. Мінфін не робить проекту про виділення коштів на цей рік для погашення боргу», –  прокоментував голова правління НСТУ.

Наразі відключено аналогову трансляцію лише «UA: Першого» по всій Україні, крім зони ООС (Донецька та Луганська області), прикордонних територій з Кримом (Херсонська область) і Росією (Чернігівська, Сумська та Харківські області). 

«Українське радіо» та телеканали регіональних філій НСТУ, сигнал яких теж транслює Концерн РРТ, залишилися в ефірі.

Гендиректор Концерну РРТ Петро Семерей знаходиться у відпустці. Він сказав сайту «Суспільне. Детектор медіа», що був проти відключення аналогової трансляції «UA: Першого» і що розпорядження прийшло його заступнику, в. о. керівника КРРТ Сергію Мікрюкову: «Скористалися тим, що я у відпустці». Пан Мікрюков найближчим часом пообіцяв прокоментувати дану ситуацію.

Нагадаємо, з 18 червня щодня з 6:00 до 18:00 Концерн РРТ вимикнув аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший» в дев’яти містах: Білопілля (Сумська область), Вінниця, Дніпро, Ізюм (Харківська область), Київ, Ковель (Волинська область), Одеса, Тернопіль і Чернігів. Причина – 75 млн 120 тис. грн. боргу НСТУ за послуги Концерну РРТ. За словами  гендиректора Концерну РРТ Петра Семерея, це повязано з тим, що передавачі, які там знаходяться, дуже потужні і дуже старі, через це споживають дуже багато електроенергії – більше, ніж нам би заплатила НСТУ.

Зазначимо, що з 1 вересня у зв’язку з переходом на цифрове ефірне мовлення по всій Україні було вимкнено аналогове мовлення всіх ефірних телеканалів, крім «UA:Першого» і регіональних філій Суспільного, а також місцевих телеканалів, які не мають цифрових ліцензій. Їхнє аналогове мовлення було збережено до кінця квітня 2019 року. Також аналогове мовлення всіх телеканалів тимчасово залишилося в зоні ООС (Донецька та Луганська області), на кордоні з Росією (Чернігівська, Сумська, Харківська області) та Кримом (Херсонська область).

Відтак, з 1 вересня 2018 року після відключення аналогового телевізійного мовлення «UA:Перший» і всі регіональні телеканали філій Національної суспільної телерадіокомпанії України продовжили мовлення. За словами керівника департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитра Грузинського, низка філій Суспільного, які ділили свої частоти з іншими телеканалами, теж продовжили аналогове мовлення.

Як повідомляв «Детектор медіа», в державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн грн.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду