Гендиректор Європейської мовної спілки закликав українську владу негайно відновити трансляцію «UA: Першого»

сайт ebu

Про це повідомляє прес-служба НСТУ.

«Ми закликаємо владу негайно відновити трансляцію та виділити необхідне фінансування з метою дозволити суспільному мовнику виконувати свою важливу функцію для суспільства й демократії в Україні», –  сказав він.

Ноел Каррен збентежений рішенням влади щодо відключення трансляції аналогового мовлення «UA: Перший».

«Ми збентежені тим, що влада прийняла рішення позбавити український народ такої важливої інституції, яка слугує суспільству», – додав він.

25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім прифронтової зони. Зураб Аласанія зазначив, що борг НСТУ перед Концерном РРТ становить наразі майже 69 млн грн, який до кінця року зростатиме і може сягнути до 140 млн.

Медійні та правозахисні громадські організації закликають уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України. 

За словами державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка, МІП давно розробило і подало в уряд проект нормативного акту Кабінету міністрів, завдяки якому мали би погасити борги НСТУ за аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший».

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу припинення аналогової трансляції телеканалу «UA: Перший» та повторив свій заклик до влади терміново вирішувати проблеми фінансування діяльності суспільної телерадіокомпанії.

comments powered by Disqus