Суспільне презентує фільм «Битва за Чернігів»

Суспільне презентує фільм «Битва за Чернігів»

13:57,
24 Листопада 2022
7921

Суспільне презентує фільм «Битва за Чернігів»

13:57,
24 Листопада 2022
7921
Суспільне презентує фільм «Битва за Чернігів»
Суспільне презентує фільм «Битва за Чернігів»
На сьогодні це найповніша відеоісторія оборони Чернігова, знята за спогадами військових.

24 листопада  в межах всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив» вийде перша частина документального фільму «Битва за Чернігів».

Перша частина фільму вийде о 14:20  на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення, телеканалі «Суспільне Новини»  та о 20:00 на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів». Загалом вийде три епізоди проєкту.

Продюсер новин Суспільного Чернігів Андрій Тіток повідомив, що проєкт розповідає про те, як бійці Збройних сил, тероборони, Нацгвардії, прикордонної служби та всіх силових структур зламали плани росіян захопити Київ і Чернігів за 2-3 дні.

«Повністю розповідаємо хронологію подій: від приготувань росіян до нападу ще восени 2021 року і до останніх днів блокади Чернігова», – сказав Тіток.

Глядачі почують розповіді військових, що брали участь у боях за місто, зокрема командира 1-ї танкової бригади Леоніда Ходи, Героя України та командувача військ оперативного командування «Північ» Віктора Ніколюка, командувача обороною Чернігова у лютому-березні Дмитра Брижинського та всіх військових, які брали участь в обороні міста і на час зйомок фільму перебували у Чернігові.

«Говоримо й про те, чому росіяни хотіли захопити місто та які мали на нього плани, яких помилок вони припустилися, що їм завадило.», — розповідає Андрій Тіток.

Однак – додав він – передусім «це історія про героїзм, про надзвичайні вчинки наших хлопців, як-от під час боїв у Количівці чи Новоселівці».

У виготовленні фільму та пошуку перших героїв команді «Суспільного Чернігів» допомогло Оперативне командування «Північ», зокрема ексклюзивно надало кадри боїв, які оприлюднюються вперше.

Тіток розповідає, що творці фільму вирішили сконцентруватися саме на історіях військових, адже «їм було набагато важче, ніж цивільним». Хоча, за його словами, всі герої нашого фільму безмежно вдячні волонтерам та всім містянам, які їм допомагали, забезпечували їжею, надавали свої будинки тощо.

Нагадаємо, нещодавно фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві. Фільм розповідає, як журналісти проводили пошук російських військових, які розстріляли сім’ю в Бучі.

Крім того, 11 листопада у Празі на фестивалі документальних фільмів «Незламні й принесені в жертву», який присвячений визначним подіям ХХ століття, презентували фільм Суспільного про Голодомор «Діти Великого голоду».

Фото: Суспільне

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
люпус
10:36 / 25.11.2022
Якщо Оперативне командування "Північ" надало відеокадри боїв, то це автоматично підтверджує, що Суспільне не посилало своїх кореспондентів на фронт. Чекає нас телевізійне радіо - купа розмовляючих голів. І як суспільне може послати кореспондентів на фронт, коли вони скоротили операторів, а журналістки-початківці зі смартфонами, на що педалює керівництво Першого, на війні нічого не варті.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду