У період виборів незалежний суспільний мовник особливо цінний – голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг

скріншот

Про це пан Енберг сказав  під час прес-конференції «Українські медіа перед виборами» в «Укрінформі».

Він відзначив, що час перед виборами є непростим для будь-якої країни.

Мортен Енберг нагадав, що з метою забезпечення безперервної роботи над реформами у сфері Суспільного мовлення в Україні, доступу до інформації, безпеки журналістів та співпраці з медіарегулятором – Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення України, й у рамках нового плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки з 1 липня  стартував медійний проект Офісу Ради Європи в Україні  «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні».

«Очікується, що проект сприятиме забезпеченню та гарантуванню незалежності суспільного мовника на законодавчому рівні, підвищенню спроможності суспільного мовника надавати збалансоване і об’єктивне висвітлення подій, зміцненню регуляторних і саморегуляторних механізмів для забезпечення збалансованого і об’єктивного висвітлення виборів, розробці концепції нової законодавчої бази щодо політичної реклами під час виборів і покращення безпеки журналістів – зокрема в передвиборчий період –внаслідок підвищення захисту на рівні законодавства, практичних дій, а також ефективної боротьби з безкарністю нападників на журналістів», – зазначив Мортен Енберг.

Голова Офісу Ради Європи в Україні наголосив, що всі завдання цього проекту є надзвичайно важливими в умовах виборчого періоду.

«Це й підтримка суспільного мовника як незалежного й об’єктивного медіагравця, вільного від будь-яких політичних впливів, і тому особливо цінного для всього суспільства. І тримання питання доступу до публічної інформації на порядку денному, зокрема ратифікація Україною конвенції Тромсо, чого, на жаль, не сталося вчора в парламенті. А також створення інституту Інформаційного комісару для розвантаження офісу Уповноваженого з прав людини. І покращення ситуації з безпекою журналістів зокрема в передвиборчий період, чого ми сподіваємося досягти в результаті поліпшення законодавства та практичних дій для боротьби з безкарністю», – уточнив пан Енберг.

Він нагадав, що зараз Офіс Ради Європи в Україні імплементує ще один медійний проект – «Свобода медіа в Україні», який впроваджується разом в межах спільної програми Ради Європи і в Європейського Союзу «Партнерство заради належного врядування». Проект націлений на підвищення незалежності та ефективності органів, відповідальних за регулювання у сфері мовлення через покращення законодавства та його застосування, а також зміцнення спроможності системи суспільного мовлення для більшої його ефективності та підтримання завершення реформи комунальних друкованих ЗМІ та розвитку медіа громад. 

Мортен Енберг також нагадав, що окрім проведення проектів, Офіс Ради Європи має платформу для захисту журналістики та безпеки журналістів, де відслідковуються всі кричущі загрози в країнах-членах цієї організації, і зокрема в Україні.

Нагадаємо, восени у філіях Національної суспільної телерадіокомпанії України стартує суспільно-політична програма «Виборчий округ», гостями якої будуть народні депутати України.

comments powered by Disqus