Стець: На наступному засіданні уряду будуть ухвалені всі документи по суспільному мовленню

Про це він заявив на засідання уряду 2 листопада 2016 року.

«Сьогодні після засідання уряду ми зустрінемося з головою профільного комітету  (комітету  Верховної  Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики – Ред.). Протягом двох засідань питання по суспільному мовленню будуть закриті», – сказав Юрій Стець.

Він не бачить перепон, через які може бути зірване створення суспільного мовлення. За словами міністра, до кінця року точно будуть прийняті всі нормативно-правові документи. 

Щодо держбюджету, то міністр сказав, що це окрема тема. «На фінансування суспільного мовлення мають бути надані всі кошти до копійки. З першого січня суспільне мовлення має запрацювати на повну потужність», – впевнений він.

Народний депутат Мустафа Найєм запропонував прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, щоб кандидата на пост генерального директора НТКУ погодити з Наглядовою радою НСТУ. Тоді не буде порушена сітка мовлення, сказав він.

Пан Найєм також додав, що наразі є проблеми з оцінкою майна НТКУ. За його словами, Фонд держмайна не приступив до оцінки майна НТКУ. «Дайте таке доручення», – закликав народний депутат.

Він запропонував, щоб  із держбюджету на перший квартал було виділено повне фінансування суспільного мовлення без урахування витрат на «Євробачення». 

Володимир Гройсман відповів: «З нашого боку буде підтримка і консолідація».

Як писав сайт «Суспільне мовлення», 2 листопада на початку засідання уряду Володимир Гройсман заявив, що якщо є якісь загрози створення суспільного мовлення, їх треба виявити і знищити. Він доручив профільному міністру інформаційної політики України Юрію Стецю обговорити це питання  з парламентським комітетом із питань свободи слова та інформаційної політики. 

Нагадаємо, 1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати наступного року, буде недофінансоване на значну суму. За його словами, відповідно до Закону про Суспільне має бути 0,2% від держбюджету, це приблизно 1,2 млрд грн. Із них держава відбирає 450 млн грн витрат на «Євробачення-2017» , 250 млн грн. відбирає у вигляді платні за трансляцію, 149 млн грн відбирає податками, і 46 млн грн  комунальними платежами забирає місто. Ще 112 млн грн апріорі йдуть на міжнародну діяльність (олімпіади, чемпіонати світу тощо). В залишку – 193 млн грн.

Відповідно до змін до статуту НТКУ, внесених у вересні 2015 року, за звільнення і призначення керівника НТКУ відповідає Держкомтелерадіо. 

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко сказав, що зараз з'ясовує з Кабінетом Міністрів, яким чином має бути прийняте рішення щодо звільнення Зураба Аласанії. Він також назвав дві імовірних причини, чому пан Аласанія вирішив піти. Перша, це подвійне навантаження у зв’язку з підготовкою до «Євробачення» та одночасним переходом з державного на суспільне. Друга,що у березні Зураб Аласанія імовірно буде балотуватися на посаду голови майбутнього НСТУ. 

Нагадаємо, коаліція «За суспільне мовлення» 1 листопада у відкритому зверненні висунула вимогу припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

comments powered by Disqus