Олег Наливайко підписав зміни до Статуту НТКУ

Олег Наливайко підписав зміни до Статуту НТКУ

13:19,
8 Жовтня 2015
3761

Олег Наливайко підписав зміни до Статуту НТКУ

13:19,
8 Жовтня 2015
3761
Олег Наливайко підписав зміни до Статуту НТКУ
Олег Наливайко підписав зміни до Статуту НТКУ
Тепер керівника НТКУ призначає на посаду та звільняє з посади уповноважений орган управління в установленому законодавством порядку за погодженням з Кабінетом Міністрів України

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 7 жовтня підписав зміни до Статуту НТКУ, відповідно до яких Національна телекомпанія переходить зі сфери управління Кабінету Міністрів у сферу управління Держкомтелерадіо. Цю інформацію «Телекритиці» підтвердив особисто пан Наливайко.

У коментарі «Телекритиці» перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін зазначив, що до оновленого статуту внесено три кардинальні правки: передача НТКУ у сферу відання Держкомтелерадіо, надання можливості радіо- та регіонального мовлення.

«До Статуту НТКУ були внесені три ключові зміни. Перше, основна зміна, це формалізація факту передачі НТКУ зі сфери управління Кабінету Міністрів України Державному комітету телебачення і радіомовлення, що, нагадаю, значно прискорило процес прийняття рішень та погоджень на етапі створення Суспільного мовника. Друга, найважливіша зміна, – це надана новим Статутом можливість НТКУ здійснювати діяльність у сфері радіомовлення, оскільки раніше НТКУ могло здійснювати тільки телевізійне мовлення. Ця зміна дозволить запустити процес приєднання Національної радіокомпанії України до НТКУ. Крім того, новий Статут надав НТКУ можливість не тільки національного, але й регіонального телерадіомовлення, що дозволяє ввести в правове поле майбутню передачу НТКУ, і як правонаступнику - НСТУ, регіональних ліцензій від обласних ТРК. Також було внесено низку технічних правок, які привели Статут НТКУ у відповідність з новими положеннями Господарського кодексу і закону про господарські товариства», –сказав Олександр Харебін.

Оскільки НТКУ перейшло у сферу управління Держкомтелерадіо, то змінилася також норма про призначення та звільнення керівника НТКУ. Якщо раніше це робив Кабмін, то тепер відповідно до ст.7.1 нового статуту «Керівництво діяльністю НТКУ здійснює її генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Уповноваженим органом управління в установленому законодавством порядку за погодженням з Кабінетом Міністрів України».

Фото: yak-prosto.com

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду