Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом підтримав незалежність Наглядової ради суспільного мовлення

Про це йдеться на його офіційній сторінці у twitter.

«Згоден з @UkraineCoE. Незалежна Нагляд.Рада є вирішальною для створення нового сусп.мовлення», – написав Мартін Хаґстрьом і поділився посиланням на заяву Спеціального Представника Генерального секретаря Ради Європи для України Режі Брійя.

Зазначимо, що  Спеціальний Представник Генерального секретаря Ради Європи для України Режі Брійя 15 березня виступив із заявою підтримки незалежності Наглядової ради НСТУ.

«Процес обрання Голови і членів Правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (ПАТ "НСТУ") повинен бути прозорим і вільним від політичного втручання. Забезпечення незалежності в роботі Наглядової Ради НСТУ має вирішальне значення для просування цієї реформи у відповідності з європейськими стандартами», – йдеться у заяві Спеціального Представника Генерального секретаря Ради Європи для України.

Нагадаємо, 9 березня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглядала подання фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо включення до Наглядової ради НСТУ Валентину Руденко замість В’ячеслава Козака. Щоб зрозуміти причину усунення пана Козака з Наглядової ради НСТУ, Нацрада запросила на наступне засідання В’ячеслава КозакаВалентину Руденко, голову Наглядової ради НСТУ Тетяну Лебедєву і керівника або представників фракції Радикальної партії Олега Ляшка.   

Після того, як члени Наглядової ради НСТУдізналися про ймовірність заміни В’ячеслава Козака, вони  виступили з заявою проти спроби втручання в діяльність Наглядової ради з боку фракції Ляшка. У Наглядовій раді НСТУ розцінили це як тиск, оскільки парламентська фракція хоче замінити члена Наглядової ради з не передбачених законом підстав. Відповідно до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» фракція з власної ініціативи не має права достроково відкликати обраного нею представника (ст.10). Відповідну заяву підтримали більшість членів Наглядової ради.

Стаття 10 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачає виключні 9 підстав припинення повноважень члена наглядової ради:

1) закінчення строку повноважень;

2) подання заяви про припинення повноважень за власним бажанням;

3) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;

4) настання підстав, передбачених частиною другою статті 9 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» (перелік умов, за яких особи не можуть бути членами наглядової ради);

5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

6) неможливість виконувати свої обов’язки за станом здоров’я протягом шести і більше місяців за наявності відповідного медичного висновку;

7) набрання законної сили судовим рішенням про визнання його обмежено дієздатним чи недієздатним;

8) смерть або визнання безвісно відсутнім;

9) відсутність на трьох засіданнях наглядової ради НСТУ, крім випадків, коли стан здоров’я не дозволяє брати участь у засіданнях, що підтверджується медичною довідкою.

Спроба замінити В’ячеслава Козака на іншого члена не підлягає жодній із дев’яти підстав.

Олег Ляшко у свою чергу заявив, що має право відкликати з Наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака, який був делегований до НР від цієї фракції. Хоча відповідно до Закону про Суспільне мовлення такого права фракції не мають.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський оприлюднив документ, який свідчить, що фракція Радикальної партії Олега Ляшка хоче замінити члена Наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака на Валентину Руденко без жодної законної підстави для цього

Незалежність Наглядової ради НСТУ підтримали  Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Спеціальний Представник Генерального секретаря Ради Європи для України Режі Брійя

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики розгляне ймовірну спробу відкликання В’ячеслава Козака фракцією Радикальної партії Олега Ляшка з Наглядової ради НСТУ на наступному засіданні, яке відбудеться 22 березня 2017 року. 

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли 9 членів, обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та 8 членів, делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»), В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

comments powered by Disqus