Нове міжфракційне об'єднання пропонує якнайшвидше ухвалити законопроект про суспільне мовлення

У меморандумі міжфракційного об’єднання йдеться про те, що вони будуть обостоювати принципи громадянського суспільства:

«Ми констатуємо, що український політикум потребує змін. Ми свідомі, що вихід з політичної та економічної кризи можливо знайти, лише поновивши довіру між політиками та громадянами. А це можна зробити лише через практичні справи, через особисту причетність до творення нової політичної культури та спільних дій політиків та громадян. Відтак ми відкриті до співпраці. Група відкрита для приєднання народних депутатів та закликає громадські організації, експертні середовища пропонувати свої законопроекти та ініціативи, які зміцнюють права і свободи людини, посилюють демократичні інститути, стверджують верховенство права та сприяють становленню економічних свобод в Україні».

Від громадянського суспільства участь братимуть активісти та експерти з понад двадцяти організацій, які входять до партнерс-тва «Новий громадянин». Уже складено перелік із тридцяти законопроектів для ухвалення в парламенті, який надалі доповнюватиметься новими пропозиціями від громадськості. Зокрема, народним обранцям для якнайшвидшого ухвалення запропоновано такі законодавчі ініціативи: про внесення змін до законів та нормативних актів, що узгоджують чинне законодавство із Законом «Про доступ до публічної інформації»; про суспільне мовлення; про роздержавлення ЗМІ; про оприлюднення звітів про закупівлі, які здійснюються підприємствами, що створені або контролюються державними органами та органами місцевого самоврядування; про відкритість використання публічних коштів задля забезпечення публічного доступу громадян до інформації щодо використання публічних коштів.

Також громадськість пропонує парламентаріям зробити відкритими засідання комітетів для журналістів, експертів та помічників народних депутатів (окрім засідань, що відповідно до законодавства буде оголошено закритими).

Джерело: Голос України

comments powered by Disqus