Депутати від «Свободи» хочуть вилучити ОДТРК з закону про суспільне мовлення

16:24,
13 Серпня 2014
1481

Депутати від «Свободи» хочуть вилучити ОДТРК з закону про суспільне мовлення

16:24,
13 Серпня 2014
1481
Депутати від «Свободи» хочуть вилучити ОДТРК з закону про суспільне мовлення
Олег Панькевич, Ірина Сех, Галина Чорна та інші народні депутати фракції ВО «Свобода» (всього 11 депутатів) хочуть вилучити обласні державні телерадіокомпанії із закону про Суспільне мовлення. Відповідний законопроект №4462а-1 «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися НСТУ, обласних державних телерадіокомпаній)» вони зареєстрували 12 серпня в парламенті.

У пояснювальній записці йдеться про те, що проект підготовлений з метою «усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України».

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» НСТУ має створюватися на базі Національної телекомпанії України (НТКУ), Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"», Державної телерадіокомпанії «Культура», обласних державних телерадіокомпаній, Державної телерадіокомпанії «Крим», Київської державної телерадіокомпанії, Севастопольської державної телерадіокомпанії, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм». Після реорганізації вони повинні утворити юридичну особу публічного права «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

«ОДТРК залишились єдиним засобом масової інформації, через який здійснюється реалізація державної інформаційної політики в регіонах. В результаті реорганізації ОДТРК понад 7 000 тисяч працівників (в кожній ОДТРК колективи налічують близько 200-300 осіб) залишаться без роботи. Зокрема, слід зазначити, що сучасна матеріально-технічна база ОДТРК формувалась і формується не лише за рахунок державного бюджету. Місцеві громади брали активну участь у розбудові теле- і радіомовлення в регіонах. В результаті реорганізації все майно ОДТРК буде просто вилучене на користь іншого власника, так само як і ліцензії на право мовлення. Перетворення ОДТРК на корпункти рівнозначно знищенню телерадіокомпаній державницького спрямування в регіонах», - зазначають депутати-свободівці.

Нагадаємо, 11 серпня у Верховній Раді зареєстровано законопроект №4462а «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній», ініційований депутатом Романом Іликом від «Батьківщини».

Також 2 липня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №4224а про внесення змін до ухваленого 17 квітня Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо уточнення окремих положень), у якому йдеться про вилучення з закону про Суспільне мовлення УТР.

Джерело: Телекритика

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
commerz.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду