Комітет з питань свободи слова попросив Гройсмана задовольнити фінансові потреби НСТУ

Про це йшлося на черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, яке відбулося 21 березня 2018 року. Звернення Вікторії Сюмар підписали інші члени Комітету.

У ньому зазначено, що до голови Верховної Ради Украйни Андрія Парубія та Комітету надходять численні звернення від голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураба Аласанії щодо недофінансування ПАТ «НСТУ».

«Хочу Вам нагадати, що запуск суспільного мовлення є одним з найдавніших і найважливіших медійних зобов'язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом. Необхідність належного рівня фінансування Суспільного мовника неодноразово зазначалася у рекомендаціях Ради Європи», – зазначила у зверненні Вікторія Сюмар.

Вона попросила Володимира Гройсмана «розглянути звернення голови правління НСТУ Зураба Аласанії та віднайти можливість задовольнити фінансові потреби Суспільного мовника».

Вікторія Сюмар нагадала, що відповідно до частини третьої статті 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» держава повинна забезпечувати належне фінансування публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке передбачається окремим рядком у державному бюджеті України та становить не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, тобто в поточному році має отримати з бюджету 1,5 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.

У зв'язку з цим проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

Додамо, 18 січня 2018 року Президент Петро Порошенко пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника.

comments powered by Disqus