Хюг Мінгареллі: Українська влада має надати Суспільному мовнику фінансування відповідно до закону

Хюг Мінгареллі: Українська влада має надати Суспільному мовнику фінансування відповідно до закону

15:06,
21 Вересня 2017
5042

Хюг Мінгареллі: Українська влада має надати Суспільному мовнику фінансування відповідно до закону

15:06,
21 Вересня 2017
5042
Хюг Мінгареллі: Українська влада має надати Суспільному мовнику фінансування відповідно до закону
Хюг Мінгареллі: Українська влада має надати Суспільному мовнику фінансування відповідно до закону
Коментар Голови Представництва ЄС Хюга Мінгареллі щодо Суспільного мовника

Голова Представництва ЄС Хюг Мінгареллі нагадав українській владі, що суспільне мовлення, що належним чином фінансується та служить інтересам громадян, є одним із ключових елементів демократичного суспільства. Хюг Мінгареллі закликав українські органи влади, які беруть участь у розробці бюджету на 2018 рік, надати Суспільному мовнику фінансування, передбачене відповідним законодавством. «Міжнародні донори вклали значні фінансові, технічні та професійні ресурси в цю реформу. Теперішні проблеми з недофінансування становлять виклик для досягнутого прогресу на сьогодні», - зазначив він.

Сайт «Суспільне мовлення» друкує коментар Голови Представництва ЄС Хюга Мінгареллі повністю:

«Ми стурбовані тим, що бюджет для Суспільного мовника на 2018 рік може бути скорочено.

Досвід країн-членів ЄС доводить, що незалежне суспільне мовлення, що належним чином фінансується та служить інтересам громадян, є одним із ключових елементів демократичного суспільства.

До цього часу реформа суспільного мовлення в Україні розвивалася в цьому напрямку. ЄС та інші міжнародні донори вклали значні фінансові, технічні та професійні ресурси в цю реформу. Теперішні проблеми з недофінансування становлять виклик для досягнутого прогресу на сьогодні.

Саме тому є важливим, щоб українські органи влади, які беруть участь у розробці бюджету на 2018 рік, надали Суспільному мовнику фінансування, передбачене відповідним законодавством».

Нагадаємо, Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган також висловив розчарування, що Суспільне мовлення в Україні може отримати вдвічі менший бюджет, ніж передбачено законом.

Додамо, 8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення» – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення. 

Як писав сайт «Суспільного мовлення», у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік, опублікованому 18 вересня 2017 року, зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 мільйонів 563 тисяч гривень, тоді як Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» гарантує ПАТ "НСТУ" фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік, тобто 1 мільярд 442 мільйони гривень. Недофінансування Суспільного майже вдвічі від гарантованої законом суми підриває хід реформ.

19 вересня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на зустрічі з експертами в уряді, що питання з недофінансуванням Суспільного мовлення потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення», теж немало.

Нагадаємо, міжнародна спільнота поділяє стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника. Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, що повне фінансування, передбачене відповідним законодавством, має важливе значення для незалежності суспільного мовлення. Стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного також висловили посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та Посольство Канади.

Також голова Європейської мовної спілки Ноель Керран закликав уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для НСТУ відповідно до законодавства України та європейських стандартів.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду