Гройсман пообіцяв додати Суспільному 200 млн

Гройсман пообіцяв додати Суспільному 200 млн

16:36,
17 Квітня 2018
4714

Гройсман пообіцяв додати Суспільному 200 млн

16:36,
17 Квітня 2018
4714
Гройсман пообіцяв додати Суспільному 200 млн
Гройсман пообіцяв додати Суспільному 200 млн
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що Кабінет Міністрів буде ініціювати зміни до бюджету для того, щоб профінансувати завдання, які стоять перед Суспільним мовником, і реальні потреби Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2018 році.

Про це він сказав 17 квітня 2018 року під час суспільно-політичного форуму Реанімаційного пакета реформ  «Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду» у приміщенні творчого співтовариства Izone, відповідаючи на запитання заступниці шеф-редактора порталу «Детектор медіа», редакторки та оглядачки сайту «Суспільне. Детектор медіа», заступниці  голови наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ») Світлани Остапи.

Вона запитала Володимира Гройсмана про фінансування НСТУ та запросила його на зустріч із наглядовою радою Суспільного. «Реформа державного мовлення в суспільне – одна з небагатьох, яку уряд може ставити собі в залік. Недофінансування Суспільного мовлення цього року на 50% фактично змусить його зупинитися за кілька місяців, а саме можлива зупинка аналогового мовлення. Цю проблему треба вирішити будь-яким чином протягом місяця, і ми чекаємо на це.

Але проблема набагато ширша, ніж багато хто думає. Нинішня модель фінансування, яка щороку несе ризик залишитися або залишити СМ без грошей, робить неможливим будь-яке реформування величезної компанії. Це як із трирічним бюджетним плануванням: ти завжди гасиш пожежі, а не думаєш про розвиток, якщо не маєш визначеності на найближчі роки.

Наглядова рада Суспільного має пропозиції, як змінити систему фінансування і зробити її передбачуваною – як цього вимагають стандарти Ради Європи. Наша пропозиція – організувати зустріч прем’єра та наглядової ради НСТУ, і конструктивно домовитися про спосіб вирішення цієї проблеми», – звернулася Світлана Остапа до Володимира Гройсмана.

У відповідь прем’єр-міністр сказав, що Уряд пропонував проект бюджету на 2018 рік, який передбачав забезпечити повне фінансування НСТУ.

«У парламенті була змінена ця позиція. Але я не бачу нічого критичного, оскільки ми дофінансуємо. По-моєму, йшла мова про 900 млн. Ви маєте сьогодні 776 млн. Вам потрібно було ще 200 млн для того, щоб ви завершили рік. 0, 2%, які призначені законом, це означає, що ця сума буде набагато більшою. Але тут виникає питання ефективності використання ресурсів», – сказав Володимир Гройсман.

За його словами, для виділення фінансування на потреби НСТУ у 2018 році необхідно побачити «публічний звіт про використання державних ресурсів».

«Усі медіа-представники говорять про те, що це колосальний бюджет для такого медіа і тих завдань, які перед ним стоять у цьому році. Я в принципі підтримую свободу медіа. Я думаю, що всі знають про те, що я дуже в цьому питанні однозначний, у мене не має ніяких інших речей. Тому я можу сказати, що уряд буде ініціювати зміни до бюджету для того, щоб фінансувати згідно з бюджету ті реальні потреби, які будуть необхідні для фінансування Суспільного», – зазначив Володимир Гройсман.

Він додав, що під час форуму питання НСТУ вирішили та «якщо треба, ще раз зустрінемося».

Нагадаємо, 4 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік. На Суспільне мовлення уряд пропонував виділити 990 млн грн – на 213,5 млн грн. більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. 

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік», де на на фінансову підтримку НСТУ закладено 776 млн. грн. Це вдвічі менше за передбачену Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Додамо, 18 січня 2018 року Президент Петро Порошенко пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника.

У лютому 2018 року Володимир Гройсман запевнив, що фінансові потреби Суспільного мовника будуть забезпечені на сто відсотків. 

Однак на сьогодні фінансування НСТУ не збільшили. Відповідно проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

За словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії через недофінансування компанії не вдалося збільшити розміри оплати праці з 2 квітня 2018 року, як у НСТУ планували 25 жовтня 2017 року. У компанії пообіцяли, що з 23 квітня 2018 року будуть впроваджені нові умови і розміри оплати праці працівникам ПАТ «НСТУ».

Щоб не залежати від фінансування, за яке голосують народні депутати, секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський та експерт з питань публічних фінансів Ради Європи Юрій Джигир запропронували нову модель фінансування Суспільного мовника. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. На їхню думку, оптимальним джерелом доходів НСТУ є радіочастотна рента.

Фото: скріншот відео

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду