Президент пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника

Президент пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника

22:47,
18 Січня 2018
1738

Президент пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника

22:47,
18 Січня 2018
1738
Президент пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника
Президент пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника
17 січня Президент України Петро Порошенко зустрівся з представниками громадянського суспільства. Під час зустрічі обговорили теми антикорупції, скасування електронного декларування для антикорупційних активістів, боротьбу з фейками та дезінформацією на законодавчому рівні та інші.

Під час зустрічі виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації» Оксана Романюк передала президенту заяву з переліком основних проблем у медіасфері, вирішення яких потребує політичної волі. А голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова поставила перед президентом питання забезпечення належного фінансування Суспільного мовника.

Зокрема, ІМІ привернув увагу президента до розслідування справ вбивств журналістів Павла Шеремета та В’ячеслава Веремія; до резонансних випадків нападів на журналістів, які вчинили правоохоронні органи; підтримки Суспільного мовлення; до проблеми безкарності за злочини щодо журналістів та необхідності прийняття і втілення медіареформ.

У відповідь президент пообіцяв звернути особливу увагу і вжити все від нього можливе щодо покарання нападників на журналістів програми «Схеми». Також Петро Порошенко пообіцяв підтримати медіареформи, зокрема ухвалення закону про аудіовізуальні послуги і внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у частині реалізації принципу гласності та відкритості судового процесу.

Також президент пообіцяв підтримати належне фінансування суспільного мовлення.

«…Я піднімала два питання – боротьбу з безкарністю і підтримку медіареформ в Україні. Ми також передали від ІМІ список основних проблем у сфері медіа та порушень, які потребують уваги і вирішення… Зафіксую все ж публічно дві обіцянки Президента – підтримати законопроект про аудіовізуальні послуги і покарати нападників на “Схеми”», – написала на своїй сторінці у Facebook Оксана Романюк.

«Була також змістовна дискусія про Суспільне – його недофінансування, -–  написала Наталія Лигачова в коментарях на Facebook. – Завдання від нас номер один зараз – створити і публічно презентувати принципи редакційної політики НСТУ на кшталт BBC (а Порошенко знає, про що говорить, вперше в Україні подібні були ухвалені на 5-му каналі). У свою чергу президент пообіцяв підтримати належне фінансування СМ… Порошенко говорив, що, мовляв, потрібно створювати якісний продукт і за стандартами. А ми намагалися пояснити, що в умовах недофінансування в НСТУ немає можливості створювати достатньо якісного продукту, оскільки доводиться всі наявні кошти витрачати на реформування старого державного ТБ, а на створення контенту коштів уже бракує…».

Нагадаємо, відповідно до ст. 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування ПАТ «НСТУ» в 2018 році має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року.

Фото: Facebook Ярослава Юрчишина

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду