Комітет свободи слова не підтримав проекти про вилучення ОДТРК із закону про суспільне мовлення

Проти цих проектів проголосували голова Комітету Микола Томенко, Микола Баграєв, Олександр Абдуллін та Віталій Крутій. Підтримала проекти тільки Галина Чорна (фракція ВО «Свобода»), Микола Княжицький та Олена Кондратюк утрималися. Про це повідомили в секретаріаті Комітету.

Більшість членів Комітету дослухалася експертної думки головного науково-експертного управління Верховної Ради. Зокрема в управлінні вважають, що пропозиція виключити ОДТРК із числа телерадіоорганізацій, які відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» реорганізуються, не повною мірою узгоджується з метою Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», який спрямований на зменшення впливу держави, її органів на діяльність телерадіокомпаній. Крім того, законопроект вступає у суперечність із зобов’язаннями України, які випливають з її членства в Раді Європи.

Нагадаємо, проект № 4462а «Про внесення змін до Закону України щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телеорганізацій» вніс до парламенту народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Роман Ілик. А проект № 4462а-1 щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телеорганізацій внесла група депутатів-свободівців.

«Суспільне мовлення»

comments powered by Disqus