«Євробачення-2017» пройде в Києві – німецький експерт

Про це він сказав в в інтерв'ю DW.

«Столиця має міжнародний аеропорт, розвинуту систему транспорту, достатньо готелів. Можливо, це можна сказати і про Одесу. Київ і Одесу я вважаю фаворитами, але прогнозую, що, зрештою, це буде Київ», – зазначив Ян Феддерсен.

За його словами, це хороша ідея – провести «Євробачення-2017» у місті, яке стане відкриттям для європейських глядачів. Та без конкретної концепції проведення це нереально. «Приміром, у Німеччині 5 років тому вона полягала у тому, щоб провести конкурс у Дюссельдорфі. І це чудово. Але тут постає питання відповідності критеріям - концертна зала, транспортні можливості, міжнародний аеропорт, організація роботи медіа-центру…Я, особисто, не маю жодних фаворитів, хоча б дуже тішився вибору Одеси. Але думаю, що все ж Київ має найкращі можливості», – наголосив багаторічний експерт «Євробачення».

Він також додав, що під час відбору міста-господаря процес не буває прозорим для громадськості. Так було в інших країнах, Україна у цьому випадку не виняток. Пан Феддерсен припускає, що в Україні зараз ідеться про те, хто візьме на себе витрати. «Думаю, що саме в цьому справа й тут», – Ян Феддерсен не підтримує думку мера Києва Віталія Кличка про те, що « інтрига непристойно затягнулася» і може нашкодити репутації України та про «шалену пропаганду» проти Одеси, про яку розповідав губернатор Одеської області Міхаїл Саакашвіл.

Ян Феддерсен вірить, що Україна дуже добре проведе «Євробачення-2017» та організує «справжнє європейське свято». Він не спостерігає жодного хаосу. 

Нагадаємо, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія зізнався, що має щиру симпатію до Одеси, яка бореться за проведення «Євробачення-2017». За його словами, Київ та Одеса у боротьбі за проведення «Євробаченн-2017» йдуть ніс у ніс. Однак у кожного з них є серйозні недоліки. Робоча група Оргкомітетууточнюватиме позиції до вересня.

Нагадаємо, заявки на проведення конкурсу подали шість українських міст – Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків і Херсон.

До фіналу конкурсу на право проведення «Євробачення-2017» вийшли три міста – Київ, Дніпро і Одеса. Інспекція, яка складалася з Оргкомітету та Європейської мовної спілки, у липні провела поїздки до Одеси, Дніпра та Києва.  

Переможця фіналу конкурсу міста-господаря «Євробачення-2017» мали оголосити спершу 27 липня, тоді перенесли на День Незалежності. 25 серпня пан Аласанія оголосив, що потрібно почекати ще один тиждень. 

Як зазначив «Суспільному мовленню» Олександр Харебін, інспекція по містах показала, що до кожного з них є питання. Це і питання щодо наявності та доступності готелів, питання гарантій забезпечення безпеки, але найважливіше, це наявність і готовність арени для проведення конкурсу у визначенний термін.

Паралельно з вибором міста господаря «UΛ:Перший» і СТБ готуються до відбору учасника «Євробачення-2017» від України. Заявки можна подавати з 1 вересня. 

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, згідно з яким на проведення «Євробачення-2017» передбачено виділити кошти у розмірі не менше 15 мільйонів євро.

comments powered by Disqus