Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Верховна Рада відхилила поправку В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів
20 жовтня прийняли за основу проєкт Постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік», не врахувавши поправки щодо збільшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України від Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та від народного депутата «Європейської солідарноті» Володимира В’ятровича.
Проєкт підтримали 264 народних депутати. Таким чином проєкт закону про держбюджет на 2022 рік вважається прийнятим у першому читанні, оскільки був прийнятий в цілому проєкт постанови Верховної Ради щодо висновків і пропозицій до законопроєкту.
Після цього народні депутати виступали зі своїми поправками, які можна було підтримати. Народний депутат «Європейської солідарноті» Володимир В’ятрович запропонував врахувати свої поправки під час підготовки до другого читання законопроєкту про Державний бюджет України на 2022 рік, №6000.
Він запропонував 10 поправок, одна з них стосується збільшення фінансування для НСТУ на 526, 423 тис.грн за рахунок зменшення на відповідну суму видатків на офіс Генерального прокуратура і Державного бюро розслідування. За його словами, не можна урізати фінансування Суспільного, тому що «комусь не подобається критика влади». За його поправку проголосували 86 народних депутатів, рішення не прийнято.
Із джерел «Детектора медіа» відомо, що на поправку комітету Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики наразі шукають гроші.
У проєкті закону про бюджет на 2022 рік внесли дві поправки щодо видатків НСТУ: одна з них Володимира В’ятровича, інша – Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Комітет пропонує збільшити видатки за бюджетною програмою на 526, 423 тис.грн для забезпечення мінімальних потреб НСТУ. Ці поправки Комітет із бюджету відхилив.
Нагадаємо, у проєкті держбюджету на 2022 рік на Суспільне виділили 1,8 млрд грн, недодавши 526 млн. Згідно з законом видатки на НСТУ у 2022 році мали б бути у сумі 2 394,7 млн грн.
З 2017 року новостворений Суспільний мовник жодного разу не отримав повного фінансування від держави.
У держбюджеті на Суспільне на 2021 рік виділили 2,2 млрд грн. Із загального фонду на Суспільне виділили 1 874 158,0 грн, з яких 400 млн. було заплановано у спеціальному фонді, який наповнюється податками з лотерейного бізнесу. За словами голови правління НСТУ Миколи Чернотицького, НСТУ цих 400 млн. не отримала.