Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню

Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню

12:23,
19 Жовтня 2018
2535

Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню

12:23,
19 Жовтня 2018
2535
Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню
Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню
Прем’єр-міністра України відповів, що уряд передбачив стовідсоткові видатки для ПАТ «НСТУ» проекті бюджету на 2019 рік.

Народний депутат від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв під час години запитань до уряду в парламенті 19 жовтня 2018 року звернув увагу прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на проблему становлення Суспільного мовлення.

«Ви, як і всі в країні, бачите, що в країні немає жодного комерційного телеканалу, де немає маніпуляцій і замовних матеріалів. У цьому сенсі Суспільному мовленню треба дякувати, бо вони вичистили брехню і оплачувану неправду зі своїх новин. Але є одна біда. Що цього року, що на наступний рік їм не виділяється достатньо грошей, що передбачені ухваленим нами законом для того, щоб вони утверджували цю правду, доносили до людей інформацію, що зараз вкрай важливо для творення демократії. Я розумію, що перед вами, як і перед будь-яким урядом, проблема економії грошей платників податків. Є Генеральна прокуратура, якій ми насправді обрізали функції, але її фінансування збільшилося мільярдами. Візьміть там і дайте Суспільному мовленню», – сказав Єгор Соболєв.

Володимир Гройсман відповів, що видатки на безпеку і оборону здійснюються в рамках закону не менше 5% від валового внутрішнього продукту. За його словами, розподіл цих ресурсів між усіма структурами здійснює за рішенням РНБО, які потім затверджуються урядом і передаються в парламент для прийняття рішення. «Що стосується Суспільного мовлення, то уряд України відповідно до законодавства передбачив стовідсоткові видатки в тому проекті бюджету на 2019 рік, за який ви вчора не проголосували», – сказав прем’єр-міністра.

На своїй сторінці в Фейсбуку Єгор Соболєв прокоментував відповідь Володимира Гройсмана на його запитання: «Запитав Володимира Гройсмана, чому наступного року знов пропонується витрачати більше 7 мільярдів грошей платників податків на Генпрокуратуру, і лише наполовину фінансувати Суспільне мовлення. Правдиві теленовини - безцінні для утвердження незалежності і демократії в Україні. Команда Zurab Alasania, Майкл Щур, Sasha Koltsova вже може пишатися очищенням UA: Суспільне мовлення від замовної або зробленої за вказівкою керівництва держави дезінформації. Щоб гарантувати незалежність Суспільного, ми законом визначили, яка частинка грошей платників податків має їм діставатися. Але це правило свідомо порушується Урядом цього року. І на наступний рік при ухваленні бюджету у першому читанні у Суспільного забрали 800 мільйонів (!) гривень. Це одна з причин, чому я голосував проти».
За словами народного депутата, відповідь нинішнього прем‘єр-міністра показує, що він або не знає, як витрачатимуться сотні мільйонів гривень платників податків, або свідомо намагається всіх надурити, що лише підкреслює потребу у сильному Суспільному.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік, за який проголосував парламент  у першому читанні 18 жовтня 2018 року. Повного тексту проекту Держбюджету, ухваленого у першому читанні, на сайті Верховної Ради поки що немає.

Нагадаємо, фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

Однак, згідно з інформацією джерел з Верховної Ради України, 18 жовтня парламент частково підтримав пропозицію Бондаря/Яценка: видатки зменшено на 816 933 тис. грн.

Фото: 2day.kh.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду