Активісти закликають писати офіційні звернення до Кабміну, Президента та Верховної Ради щодо фінансування НСТУ

Активісти закликають писати офіційні звернення до Кабміну, Президента та Верховної Ради щодо фінансування НСТУ

14:28,
3 Жовтня 2018
5223

Активісти закликають писати офіційні звернення до Кабміну, Президента та Верховної Ради щодо фінансування НСТУ

14:28,
3 Жовтня 2018
5223
Активісти закликають писати офіційні звернення до Кабміну, Президента та Верховної Ради щодо фінансування НСТУ
Активісти закликають писати офіційні звернення до Кабміну, Президента та Верховної Ради щодо фінансування НСТУ
Громадська організація «Всеукраїнське Громадське Об’єднання "Побратими"» закликає громадський сектор підтримати «UA: Суспільне мовлення», написавши офіційне звернення до Уряду, Президента та Верховної Ради щодо фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України та відновлення аналогової трансляції телеканалу «UA: Перший».

Про це активісти написали на своїй офіційній сторінці у Фейсбуку та оприлюднили своє офіційне звернення до представників влади.

ГО «Побратими» зазначили, що через критичне недофінансування, кошти «UA: Суспільне мовлення» на цей рік вичерпано. Компанія більше не може працювати у штатному режимі.

«Через дефіцит бюджету під загрозою зникнення з ефіру зараз перебувають 31 теле - та радіоканал, серед яких не лише "UA: Перший", а й канали "UA: Культура", "UA: Крим", всі регіональні телеканали, а також всі три радіоканали "UA: Українське радіо"», – написали активісти у зверненні.

Вони закликали інші громадські організації  підтримати НСТУ аналогічним способом:
1. Написати офіційне звернення до Уряду, Президента та Верховної Ради та аргументувати важливість Суспільного для громадянського суспільства. 
2. Розмістити скан-копію даного листа на сторінці своєї організації.
3. Вислати оригінал листа на розгляд Кабінету Міністрів України.

 

Для збільшення зображення клікніть на нього

Для збільшення зображення клікніть на нього

«Існування Суспільного – шанс для питань локального контексту, громадських викликів та непопулярних рішень мати справжній голос в ефірі.

В час, коли нам всім випала унікальна нагода вибудувати системну взаємодію держави та громадського суспільства, ми повинні підтримувати боротьбу один одного. Ми не можемо закривати очі на порушення домовленостей. Якщо ми будуємо нові правила гри, то ці правила мають бути чесними», – написали «Побратими».

Як повідомляв «Детектор медіа», в державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». У зв’язку з недофінансуванням виникли  перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. В усіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення, низка нових програм і проектів заморожені на стадії ідеї, працівники НСТУ не задоволені рівнем заробітної плати, який не співмірний з навантаженням.

 25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).

Медійні та правозахисні громадські організації закликають уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України. 

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко сказав, що МІП давно розробило і подало в уряд проект нормативного акту Кабінету міністрів, завдяки якому мали би погасити борги НСТУ за аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший». Він додав, що Кабмін має найближчим часом розглянути проект постанови. 26 вересня уряд так і не розглянув цього питання.

У свою чергу відключення аналогової транляції стурбувало міжнародну спільноту.

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу припинення аналогової трансляції телеканалу «UA: Перший» та повторив свій заклик до влади терміново вирішувати проблеми фінансування діяльності суспільної телерадіокомпанії.

Генеральний директор Європейської мовної спілки Ноел Каррен збентежений  тим, що влада України прийняла рішення позбавити глядача аналогового мовлення телеканалу «UA: Перший».

Незважаючи на заклики міжнародної спільноти та неодноразові обіцянки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана виділили 200 млн грн на фінансування НСТУ, жодних коштів на фінансування Суспільного так і не надійшло.

На Суспільному через дефіцит коштів із 1 жовтня 2018 року вступив у силу план антикризових заходів, який передбачає відпустку без збереження заробітної плати від 15 до 8 днів, обмежити прийом на роботу до 1 жовтня, припинити виплату премій керівному складу з жовтня, провести переговори з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали і вжити заходів для залучення відповідних рекламодавців.

Фото: Фейсбук-сторінка «Побратими»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду