Оксана Романюк: Недофінансування НСТУ – спроба пригасити незалежний ЗМІ перед виборами
Оксана Романюк: Недофінансування НСТУ – спроба пригасити незалежний ЗМІ перед виборами
Про це вона сказала Deutsche Welle.
За словами пані Романюк, влада намагається через недофінансування знову змусити Суспільного мовника працювати на себе.
«Діло йде до виборів. І громадян намагаються позбавити права на отримання достовірної інформації, яку надає Суспільний мовник. Це спроба пригасити незалежний ЗМІ перед виборами», – сказала Оксана Романюк.
Журналіст-розслідувач, автор програми «Наші гроші» на «UA: Перший» Денис Бігус сказав, що «емає жодного держоргану, про керівників яких ми б з колегами не робили кілька десятків розслідувань. Недофінансування - це вишукана помста, бо якщо компанії протидіють десь 60 відсотків депутатів Верховної Ради, половина кабміну і невстановлена кількість людей з адміністрації президента, то можна припустити, що в цьому є політичний підтекст».
На думку члена наглядової ради НСТУ Світлани Остапи, представкам влади не подобається, що вони не можуть, «як раніше подзвонити і сказати: пришліть камеру туди, покажіть це, зніміть те. Не подобається і те, що влада більше не впливає на призначення керівництва компанії».
Нагадаємо, 25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони Операціії Об'єднаних сил (ООС).
Медійні та правозахисні громадські організації закликають уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України.
За словами державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка, МІП давно розробило і подало в уряд проект нормативного акту Кабінету міністрів, завдяки якому мали би погасити борги НСТУ за аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший». Він додав, що Кабмін має найближчим часом розглянути проект постанови. 26 вересня уряд так і не розглянув цього питання.
У державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн грн.
Незважаючи на заклики міжнародної спільноти та неодноразові обіцянки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана виділили 200 млн грн на фінансування НСТУ, жодних коштів на фінансування Суспільного так і не надійшло.