Суспільне ТБ Росії не розпочне онлайн-мовлення через фінансові труднощі

Гендиректор СТР Анатолій Лисенко в інтерв'ю припустив, що інтернет-мовлення каналу розпочнеться ближче до весни. Вихід суспільного мовника в ефір, як і раніше запланований на 19 травня, перенесення запуску поки не планується.

За словами Лисенка, опрацьовується можливість організації збору пожертвувань з громадян на потреби телекомпанії. Сайт проекту інформує, що триває будівництво апаратно-студійного комплексу в «Останкіно» і набір співробітників. Раніше повідомлялося, що на суспільне мовлення держава виділить. 4,5 млрд руб до 2015 р. Зовнішекономбанк виділив на проект кредит в 600 млн руб.

За словами творців Суспільного телебачення Росії, мовлення здебільшого орієнтуватиметься на прямий ефір, без цензури, а формування контенту буде відбуватися за участю глядачів. Основними форматами телеканалу повинні стати новини, аналітичні дискусії у форматі ток-шоу, розвиваючі («розумні») розваги, якісні ігрові, документальні та анімаційні фільми, просвітницькі програми.

Член ради Суспільного телебачення Володимир Соловйов також повідомляє про те, що з початку існування проекту він «отримав один дзвінок і два листи з питанням», чи немає у нього ідей. Журналіст сказав, що не хоче, щоб його ім'я фігурувало у проекті, до якого він непричетний, тому він буде «розбиратися в ситуації, що склалася».

У свою чергу, директор фонду «Громадська експертиза» Ігор Яковенко вважає, що влада втратила інтерес до проекту СТР, який був запропонований «як імітація лібералізації». Яковенко вважає, що, якщо в країні створити дійсно незалежний громадський телеканал, «режим перестане існувати дуже швидко». На канал Russia Today виділяється близько $ 400 млн на рік, так як це «пропагандистське ЗМІ необхідно владі набагато більше, ніж суспільне мовлення», додав Яковенко.

Джерело: Ведомости

comments powered by Disqus