Наливайко шукає фінанси на модернізацію мереж радіомовлення в діапазоні середніх хвиль

Про це він сказав 31 січня під час засідання колегії Держкомтелерадіо.

«З огляду на обмеженість вільного радіочастотного ресурсу в ФМ діапазоні актуальним залишається питання розвитку радіомовлення на середніх хвилях. Зараз ми шукаємо можливі варіанти фінансування проекту модернізації мереж радіомовлення в діапазоні середніх хвиль. Модернізація середньохвильових мереж передбачає переоснащення сучасними твердотільними аналогово-цифровими передавачами, що дозволить оптимізувати видатки державного бюджету на трансляцію радіопрограм та збільшити територію охоплення програмами "Українського радіо"», – сказав Олег Наливайко.

Члени колегії зазначили, що бракує частот у містах Івано-Франківськ, Одеса та Харкові.

Колегія Держкомтелерадіо позитивно оцінила реалізований відомством проект щодо створення єдиної національної мережі «Українського радіо» , яке є важливою частиною суспільного мовлення.

Нагадаємо, 27 січня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення і Національна телекомпанія України (НТКУ), яка вже припинена як юридична особа але поки що є ліцензіатом Нацради, погодили переоформлення ліцензій НТКУ на новостворену юридичну особу – Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ). У тому числі сторони узгодили процес об’єднання ліцензій «Українського радіо».

За підсумками проведених Нацрадою у 2016 році конкурсів на вільні частоти, НТКУ здобула право мовлення на 29 частотах у FM-діапазоні для поширення програм першого каналу Українського радіо. Отже, на сьогодні FM-мережа першого каналу Українського радіо налічує до 145 радіочастот по всій країні. Розширення мережі дозволяє значно збільшити охоплення населення програмами суспільного мовника.

comments powered by Disqus