Нацрада об’єднала 86 радійних ліцензій НСТУ в три з позивними «Українське радіо», «Промінь» і «Культура»

Нацрада об’єднала 86 радійних ліцензій НСТУ в три з позивними «Українське радіо», «Промінь» і «Культура»

18:06,
23 Березня 2017
4291

Нацрада об’єднала 86 радійних ліцензій НСТУ в три з позивними «Українське радіо», «Промінь» і «Культура»

18:06,
23 Березня 2017
4291
Нацрада об’єднала 86 радійних ліцензій НСТУ в три з позивними «Українське радіо», «Промінь» і «Культура»
Нацрада об’єднала 86 радійних ліцензій НСТУ в три з позивними «Українське радіо», «Промінь» і «Культура»
23 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила 86 ліцензій Національної суспільної телерадіокомпанії України на радіомовлення, об’єднавши їх у три ліцензії, яким продовжила строк дії на сім років.

Об’єднано 86 ліцензій на радіомовлення, якими в минулому володіли Національна радіокомпанія України (НРКУ) та обласні й регіональні державні телерадіокомпанії, які у 2016 році були перетворені на філії та об’єднані з Національною телекомпанією України (НТКУ). Дотепер власником цих 86 ліцензій була НТКУ. Нині ж ліцензії переоформлені на нову юридичну особу суспільного мовника – Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ).

Замість різних позивних, з якими раніше мовили три канали «Українського радіо» та 28 регіональних філій НТКУ, в кожній з трьох ліцензій зазначено тепер по одному позивному: «Українське радіо» (перший канал Суспільного радіо), «Промінь» (другий канал) і «Культура» (третій канал).

Між трьома радіоканалами перерозподілено частотний ресурс, яким раніше володіли центральна дирекція «Українське радіо» та всі обласні філії. Унаслідок перерозподілу частотного ресурсу близько 18 ФМ-частот, на яких раніше мовили суто філії, відтепер приєднані до мереж «Променя» та «Культури», повідомив «Детектору медіа» заступник виконавчого директора філії «Українське радіо» Валерій Юрченко.

Натомість обласні філії НСТУ відтепер мають по чотири 50-хвилинні відрізки мовлення на «Українському радіо» (загалом 3 години 20 хвилин на добу), також для них передбачено відрізки мовлення обсягом до 4 годин на добу в мережах «Променя» та «Культури», розповів «Детектору медіа» заступник гендиректора НСТУ з координації філій Михайло Шматов.

Водночас із ліцензій вилучено загалом близько 60 УКХ і середньохвильових частот, на яких або давно відсутнє мовлення, або в цих містах уже отримано ФМ-частоти. «Це здебільшого УКХ, а також кілька середньохвильових частот у місцях, де вже або немає об’єктів (веж), або немає передавачів, або мовлення переведено в ФМ-діапазон», - пояснив панЮрченко. Пан Шматов зауважив, що «по живому нічого з частот не вилучали».

При цьому НСТУ перенесла до своїх нових ліцензій усі частоти в окупованому Криму і на неконтрольованих українською владою територіях Донецької та Луганської областей, хоча мовлення там з об’єктивних причин відсутнє. «Це наші частоти, хоча ми й не можемо на них поки що мовити. Але ми їх залишаємо в ліцензіях, щоб мати право там мовити», - пояснив пан Шматов.

Також у ліцензіях змінено керівника (замість колишнього гендиректора НТКУ Зураба Аласанії зазначено т.в.о. голови правління НСТУ Ганну Бичок) та засновника (замість Держкомтелерадіо – держава в особі Кабінету Міністрів України).

«Головний меседж цього об’єднання: згідно із законом про суспільне мовлення передбачено не менше трьох загальноукраїнських радіоканалів. Ми виходили з того, що в нас є три програми (Перший канал «Українського радіо», «Промінь» і «Культура»). Тому одна ліцензія – одна програма. Все решта буде регулюватися нашими внутрішніми документами. Це спрощує модерацію та управління цими ліцензіями», - прокоментував зміни Михайло Шматов.

На додачу до трьох ліцензій для трьох радіоканалів НСТУ в Суспільного мовника залишаться ще дві окремі ліцензії на радіомовлення. «Буде окрема ліцензія в “Тиси ФМ” (радіо Закарпатської філії НСТУ), тому що там по-іншому розвивалася ситуація, вони є на супутнику, в них інша програмна концепція. Це вже наступне завдання НСТУ, як їх інтегрувати до однієї з радіопрограм. І окремо буде Всесвітня служба радіомовлення України, яка теж має іншу концепцію мовлення (і має супутникову ліцензію. – ДМ)», - розповів «Детектору медіа» член Нацради Сергій Костинський.

«Таким чином, нині в НСТУ є 3 + 1 + 1 ліцензії на радіомовлення. Діяльність філій буде регулюватися внутрішніми наказами. Завдяки цій роботі буде синхронізовано час мовлення по всіх філіях, вирішено питання щодо позивних», - резюмував пан Костинський.

За словами Сергія Костинського, підготовка до об’єднання ліцензій тривала близько півроку. Цей процес оптимізує роботу як ліцензіата, так і самої Нацради. Наприклад, зменшується кількість перевірок (по кожній ліцензії законом передбачені по дві планові перевірки, також можливі й позапланові).

На попередньому засіданні, 16 березня, Нацрада переоформила ліцензію на аналогове телевізійне мовлення телеканалу «UA: Перший» з Національної телекомпанії України на Національну суспільну телерадіокомпанію України, змінивши в ліцензії також керівника і засновника, а також вилучивши з ліцензії 110 телевізійних частот з малопотужними передавачами (від 1 до 10 Вт) у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях. В аналоговій мережі «UA: Першого» залишилося 357 телевізійних частот замість 467, які були раніше.

30 березня Нацрада планує переоформити з НТКУ на НСТУ супутникові радійні, а також усі телевізійні ліцензії НТКУ та її філій. Далі теж запланована їх оптимізація: близько 70 ліцензій на телевізійне мовлення має бути об’єднано в близько 35. За словами Михайла Шматова, в результаті об’єднань ліцензій (як радійних, так і телевізійних) в НСТУ має залишитися 35-37 ліцензій (точна кількість іще визначається).

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду