Суспільний мовник PBS звинувачують у догоджанні меценату

10:32,
21 Травня 2013
1612

Суспільний мовник PBS звинувачують у догоджанні меценату

10:32,
21 Травня 2013
1612
Суспільний мовник PBS звинувачують у догоджанні меценату
Американська корпорація PBS вирішила не випускати в ефір документальний фільм, який, з-поміж іншого, демонстрував у негативному світлі особу Девіда Коха (David Koch) одного з меценатів WNET, відділення мовника в Нью-Йорку

Фінансування корпорації PBS традиційно відбувається за змішаною системою. Проте федеральний уряд здійснює фінансування мовника тільки на 12%. Інші кошти надає реклама, абонентська плата та внески заможних меценатів, які мають можливість пожертвувати значні суми на розвиток мовника.

Проте часто стається так, що меценати, даючи гроші мовнику, переслідують власні інтереси. Крім того, частково фінансуючи корпорацію, вони не хочуть, аби на її каналах їх показували в негативному світлі. Так мережа суспільного мовлення за своїми стандартами має створювати контент, “який виховує, повідомляє і надихає”, аж доти, доки він не ображає почуття меценатів, які тримають його фінансують. Навіть якщо такий крок означає введення певної цензури.  

Саме така ситуація трапилася з двома фільмами WNET “Громадянин Кох” (Citizen Koch) та “Парк-авеню: гроші, влада і американська мрія” (Park Avenue: Money, Power, and the American Dream). У них розповідалося про діяльність Девіда Коха, філантропа і політичного діяча, який інвестує нафтопереробні заводи, заводи добрив, волокон і полімерів, ліси і споживчі товари та має широкі зв’язки із владою.

Після виходу фільмів Девід Кох відмовився робити запланований доброчинний внесок “семизначної суми” на рахунок корпорації суспільного мовлення. Відповідно, було прийняте рішення якось виправити ситуацію.

Творцям же фільмів, які підписували договір із незалежною корпорацію суспільного мовлення та намагалися бути якомога більш об’єктивними, пояснили, що стрічки призвели до негативних наслідків. Щоб їх пом’якшити, перший фільм зняли з ефіру, а з другого попросили виключити сюжетну лінію Коха. 

Джерело: LA Observed

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Девід Кох
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду