На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій

На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій

14:23,
11 Січня 2021
3121

На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій

14:23,
11 Січня 2021
3121
На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій
На Суспільному планують вимірювати рейтинги телеканалів філій
Це дозволить покращувати сітку мовлення регіональних каналів із урахуванням уподобань аудиторії.

Із II півріччя 2021 року у Національній суспільній телерадіокомпанії України планують розпочати вимірювання рейтингів та детальне дослідження аудиторії регіональних телеканалів Суспільного.

Про це йшлося на онлайн-зустрічі керівників регіонального мовлення Суспільного із членами правління й колегами з центральної дирекції.

Вимірювання рейтингів телеканалів філій Суспільного «дозволить аналізувати, які програми викликають найбільший інтерес у глядачів, та покращувати сітку мовлення з урахуванням уподобань аудиторії», повідомила пресслужба Суспільного.

Таке дослідження було заплановане у Концепції регіонального мовлення НСТУ на 2020 – 2021 роки. Раніше технічно було майже неможливо виміряти рейтинги регіональних каналів Суспільного. У 2020 році всі регіональні канали почали працювати як цілодобова система розповсюдження контенту – міжрегіональна платформа Суспільного «UA: Регіони».

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький, який відповідає за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, пояснив, що  модель «UA: Регіони» нагадує сьогоднішнє «Українське радіо», в якому є суто місцевий контент конкретного регіону, є програми, що виробляються на аутсорсі, є міжрегіональні програми та є час на контент загальноукраїнського масштабу.

За його словами, для глядача конкретного регіонального каналу не з’явиться якийсь інший, новий телеканал Суспільного. Якщо, наприклад, хтось вмикав у Львові свій регіональний суспільний канал «UA: Львів» – то і надалі на тій же кнопці пульту у нього буде вмикатись той самий телеканал.

Однак технічно тепер це одна платформа, яка дозволить розпочати вимірювання рейтингів.

У концепції регіонального мовлення зазначено, що «потенційно міжрегіональна платформа має найширшу аудиторію (за типами глядачів) з-поміж усіх платформ Суспільного мовлення. Об’єднана цільова аудиторія телемовлення – це громадяни України віком від 4 років, які живуть у містах з населенням 50+  та 50– . Попри цей факт, необхідно визначити основну аудиторію (ядро) та дотичну аудиторію, яка буде стабільно залучати до перегляду більше глядачів».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду