Суспільне шукає голоси громад у п’яти областях України
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Команда Суспільного запрошує активних мешканців, блогерів і тих, хто працює чи хоче працювати в медіа. Охочим долучитись до роботи Суспільного мовника буде запропоновано безоплатне навчання мультимедійної журналістики, а за його результатами буде обрано штатних кореспондентів Суспільного, які розповідатимуть про події у своїй громаді.
Генпродюсер регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий зазначив, що вони шукають людей, «які вболівають за своє місто та громаду і готові стати її голосом на наших платформах».
Офлайн-зустрічі та інтерв’ю з мешканцями заплановані у 32 громадах:
Рівненська область — Гощанська, Костопільська, Сарненська, Дубенська, Острозька та Вараська громади;
Одеська область — Ізмаїльська, Кілійська, Ренійська, Арцизька, Білгород-Дністровська, Березівська, Балтська, Кодимська, Подільська та Чорноморська громади;
Черкаська область — Уманська, Звенигородська, Шполянська, Канівська, Золотоніська та Корсунь-Шевченківська громади;
Полтавська область — Лубенська, Кременчуцька, Опішнянська та Миргородська громади;
Дніпропетровська область — Магдалинівська, Перещепинська, Межівська, Криничанська, П’ятихатська і Томаківська громади.
Час та місце зустрічей буде опубліковано згодом.
З метою розвитку середовища для успішної децентралізації та посилення згуртованості громад команда Суспільного мовлення до кінця 2023 року розбудовуватиме гіперлокальну мережу в п’яти регіонах, ініціює серію публічних дискусій про життя й виклики України під час повномасштабної війни, створить програми про доступність, деокуповані громади та боротьбу з корупцією.
«Гіперлокальна кореспондентська мережа є важливим інструментом для забезпечення ширшого медійного покриття на місцевому рівні, а завдяки комунікаційним турам у віддалені від центрів громади ми зможемо не лише знайти гіперлокальних кореспондентів, а й виявити проблеми та потреби у громадах, привернути увагу до цих питань, спонукати до їхнього публічного обговорення та побудувати довіру між журналістами й місцевими жителями», — каже Євгенія Гайфер, керівниця напряму проєкту із розбудови гіперлокальної мережі Суспільного.
Гіперлокальна мережа Суспільного мовлення — це кореспонденти, які працюють і будують якісну журналістику у громадах України, автори інфоприводів та новин про свою громаду. Гіперлокальні кореспонденти Суспільного в Охтирці та Ямполі (Сумщина), Прилуках (Чернігівщина) та Лозовій (Харківщина) висвітлюють події й фіксують злочини російської армії у своїх і навколишніх громадах.
Фото: Суспільне