Журналісти-розслідувачі Суспільного отримали спеціальну відзнаку за фільм «Буча 22»
Журналісти-розслідувачі Суспільного отримали спеціальну відзнаку за фільм «Буча 22»
Авторська команда Суспільного отримала відзнаку «на підтвердження непохитної відданості принципам і цінностям журналістської професії та непохитного бажання відновити справедливість для жертв російських військових злочинів». Про це йдеться на сайті Суспільного.
У центрі журналістського розслідування йдеться про пошук військових РФ, які розстріляли сім’ю в Бучі. Журналістам вдалося знайти свідків і завдяки їм роздобути докази присутності на місці розстрілу конкретного підрозділу російських військ. У фільмі Суспільного йдеться про родину Чікмарьових (два брати з сім'ями та їхні батьки), які, тікаючи від «руского міра» з Донеччини, оселились у Бучі, звідки їм довелося тікати знову, рятуючись від окупації під час повномасштабного вторгнення. Російські військові обстріляли автомобіль, у якому їхала родина молодшого брата Олександра, він втратив дружину і двох синів. Буча опинилася в окупації, і тіла рідних чоловіка залишались у спаленій машині до звільнення міста українськими військовими.
Продюсерка та співавторка фільму, а також шеф-редакторка редакції розслідування Суспільного Інна Білецька зазначила, що вручення цієї нагороди є дуже символічним, адже вже наступного тижня в етер вийде продовження цього розслідування, у якому будуть озвучені імена ймовірних убивць.«Ми й надалі не залишимо цю історію, як не залишаємо жодну з наших історій. Воєнні злочинці повинні бути покарані», — зазначила Інна Білецька.
Нагадаємо, що фільм-розслідування Суспільного «Буча 22» у листопаді 2022 року переміг на телефестивалі «Серце Європи» у Варшаві.
19 травня в Бучі пройшла одноденна конференція Bucha Journalism Conference на тему «Роль журналістики під час війн і криз». Це спільний захід громадської організації «Media Development Foundation» та онлайн-видання «Українська правда».
Конференція стала майданчиком для обговорення аспектів роботи журналістів в умовах повномасштабної війни, ролі професійних медіа у висвітленні воєнних злочинів та порушень прав людини.
Фото: Суспільне