Суспільне могло б стати підтримкою телеіндустрії, виступаючи як замовник контенту – Чернотицький

Суспільне могло б стати підтримкою телеіндустрії, виступаючи як замовник контенту – Чернотицький

11:29,
3 Жовтня 2022
1919

Суспільне могло б стати підтримкою телеіндустрії, виступаючи як замовник контенту – Чернотицький

11:29,
3 Жовтня 2022
1919
Суспільне могло б стати підтримкою телеіндустрії, виступаючи як замовник контенту – Чернотицький
Суспільне могло б стати підтримкою телеіндустрії, виступаючи як замовник контенту – Чернотицький
Мовник готовий за державні кошти робити замовлення контенту у незалежних продакшенів і максимально залучали кошти європейських країн.

Без підтримки телевізійної індустрії з боку держави є ризик втратити великий пласт продакшенів, які виробляють контент про Україну і для України. Національна суспільна телерадіокомпанія могло б стати підтримкою креативної індустрії, виступаючи як замовник контенту.

Про це йшлося на п‘ятій щорічній конференції National Media Talk, яка реалізується міжнародною організацією Internews за підтримки проєкту USAID «Медійна програма в Україні».

За словами генерального директора «1+1 media» Ярослава Пахольчука, найскладніша ситуація зараз у продакшенів, є ризик втратити їх.«Має бути державне замовлення на виробництво цих продуктів. Самі продакшени це не зроблять», – зазначив він.

Пахольчук пояснив, що на виробництво 300 годин контенту  потрібно півмільярда гривень, «в рамках держави ця сума дуже підйомна», вона «дозволить рухатися далі» і «збереже індустрію».

«Ми говоримо про системну роботу, не про один продукт», – сказав він.

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив: «Ми могли б стати таким замовником контенту». Він погодився з Ярославом Пахольчуком, що через війну, коли економіка переведена на військові рейки, рекламного ринку немає, а це призведе до зменшення телевізійних і радійних медіа.

За його словами, сьогодні перед Суспільним стоїть дві задачі: підтримка індустрії всередині країни і залучення коштів європейських країн для виробництва контенту в Україні українськими продакшенами.

Чернотицький розповів про співпрацю з Європейською спілкою мовників (EBU): «Я вважаю, що до того ЄМС була нами недооцінена. Це нагода не тільки новинного обміну, а саме великого копродакшену».

«Наші представники займають більш вагому роль після того, як ми вигнали звідти Білорусь і Росію. Це була б добра ініціатива. Нині маємо точковий приклад співпраці з польським суспільним мовником, який оголосив конкурс на розробку сценаріїв саме для українських сценаристів. Найкращий сценарій буде реалізований в Польщі. Ми хочемо, щоб таких історій було ще більше і вони стали більш системними».

Микола Чернотицький сподівається що у новому Законі «Про медіа в Україні» ухвалять правку, яка дозволить Суспільному брати участь в копродакшені та бути рівноправним учасником на ринку індустрії.

«Це дозволило б робити великі копродакшени разом з іншими суспільними мовниками Європи, щоб залучати ще більше коштів в українську індустрію», – пояснив він.

Чернотицький сказав, що наразі НСТУ оголосила 3 мистецьких конкурси на виробництво контенту на аутсорсі за підтримки європейських донорів на суму майже 10 мільйонів гривень.

У панельному заході також взяли участь Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України; Ася Іванчева, представниця National endowment for Democracy; Джилліан Маккормак, Internews; Ігор Чернишов, радіогрупа «ТАВР», та Ярослав Похальчук, 1+1 медіа. Модерувала панельну дискусію Катерина М’яснікова, Національна асоціація медіа.

Нагадаємо, у Національній суспільній телерадіокомпанії України проводять три мистецьких конкурси, в результаті яких планують виробити на аутсорсі документальний проєкт із робочою назвою «Один день», цикл експлейнерів і серію проєктів із робочою назвою «Патріот міняє професію».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
медійник
17:25 / 08.10.2022
Підтримкою телеіндустрії нехай стане Незалежний медіа фонд, а не суспільне!
Вираз обличчя Чорнотицького
19:01 / 05.10.2022
нагадує Леніна у період хвороби на сифіліс, коли відбувалися нагноєння головного мозку. Когнітивні функції деградовані. Про мораль мовчу. Це вже легенда, як і смак Остапи.
Іван
00:52 / 05.10.2022
Суспільне створює шлак навіть не 3 сорту. Ви бачили ту передачу як вчать бабусь сучасним речам? Це дно. Найкраще, що в них є це озвучка продукції BBC і новини. Ну і спорт. А в іншому не здатні ні на що. І не хочуть думати як розвивати, а лиш щоб продати майно і жити на подачки держави.
Відділ кадрів
09:49 / 04.10.2022
За вересень голова правління отримав ще більше! Додайте йому ще, Наглядова Рада!"Розмір посадового окладу голови та членів правління АТ «НСТУ» встановлюється Наглядовою радою АТ «НСТУ» у відповідних контрактах. До структури оплати праці голови правління у вересні 2022 року входять: заробітна плата по окладу, надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, відрядження, оплата роботи у святкові і вихідні дні та індексація. Загальний обсяг виплачених у вересні коштів голові правління АТ «НСТУ» після оподаткування (податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) 18% та військовий збір (ВЗ) 1,5%) становив 250 492,99 грн.
А ще в Детекторі існує дві статті
23:39 / 03.10.2022
про виступ пана Чернотицького. Одна в загальній стрічці новин, друга в ДМ Суспільного. В першій і більш доступній коментів один, а в другій, яка трохи подалі, більше. Отака повага до Суспільного! І як це розуміти, шоновний бобік Українських ЗМІ?
Фотографія найвиразніша за текст
22:27 / 03.10.2022
Слів немає. До цього все йшло. І так, МАБУТЬ, було й задумане.
взахвати
21:31 / 03.10.2022
еще никто так нагло не заявлял, что желает сидеть на потоках за хорошую зарплату и откаты и не делать ничего. Ну наглые! Ну прям совсем все за лохов держат. И тетя Остапа - морда уже не помещается в общий план. Классно завладели под лозунги всей системой и бюджетом. Еще не всех выгнали, мало денег получают. Это уникально! Нигде такого нет и никакой управы на это ворье.
Георгій
20:58 / 03.10.2022
"Мовник готовий за державні кошти робити замовлення контенту у незалежних продакшенів і максимально залучали кошти європейських країн". За державні кошти всі готові. А як без них, пане Чернотицький? Може досить тягнути з держави? Та ще й під час війни.
Цікаво,
16:58 / 03.10.2022
а скільки коштувала аренда цього розкішного залу в п'ятизірковому отелі? Либонь, ще пара кава-брейків була.
Гей, державо!
16:54 / 03.10.2022
Читаємо початок... "Мовник готовий за державні гроші...". Питання : для чого державі потрібна прокладка-посередник з зарплатнею у 200 000грн. у вигляді Чорнотицького?
працювати треба, пане Чернотицький
16:46 / 03.10.2022
Виступив на панелі... Щось схоже на базар повій на панелі в очикувані клієнтів.
медійник
11:57 / 03.10.2022
"Голова правління Суспільного Микола Чернотицький зазначив: «Ми могли б стати таким замовником контенту». Тоді навіщо таке суспільне потрібне, яке не в змозі саме виробляти контент? Ліпше створити фонд підтримки медіа на кшталт Українського культурного фонду і надавати гранти медіа. Навіщо посередники?! Якась незрозуміла схема, хіба ні?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду