Суспільне хоче співпрацювати з великими продакшнами на зразок Film.ua – Чернотицький

Суспільне хоче співпрацювати з великими продакшнами на зразок Film.ua – Чернотицький

21:16,
1 Березня 2021
4527

Суспільне хоче співпрацювати з великими продакшнами на зразок Film.ua – Чернотицький

21:16,
1 Березня 2021
4527
Суспільне хоче співпрацювати з великими продакшнами на зразок Film.ua – Чернотицький
Суспільне хоче співпрацювати з великими продакшнами на зразок Film.ua – Чернотицький
У НСТУ планують замовляти великі проєкти у незалежних виробників і для цього потребують сталої моделі фінансування.

Наприкінці лютого 2021 року ТОП-менеджери Національної суспільної телерадіокомпанії України зустрічалися з представниками великих продакшнів на зразок Film.ua з метою співпраці.

Про це 1 березня під час публічного обговорення «Значення Суспільного мовника: як забезпечити його незалежність і фінансову сталість» сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький. 

«Минулого тижня ми мали першу зустріч із великими продакшнами  на зразок Film.ua. Суспільне хоче з ними співпрацювати. Ми готові замовляти та отримувати якісний контент, який відповідатиме стандартам, редакційній політиці і концепціям НСТУ», – зазначив Микола Чернотицький.

За його словами, на Суспільному знають, чого хочуть, а великі продакшн-студії спроможні реалізовувати ці ідеї на замовлення НСТУ.

«Для цього потрібні кошти. НСТУ – одна з компаній, яка має бюджет на один календарний рік, при тому це не стабільне фінансування, останні 4 роки воно залежало від політичної волі. Це перешкоджає стати гнучкими як ринкові гравці, щоб отримати хороший результат максимально швидко», – сказав член правління НСТУ.

Він пояснив, що для замовлення великого проєкту потрібно мати стабільне фінансування, щоб можна було планувати на кілька років уперед. Сьогоднішній механізм фінансування, на жаль, такої можливості не дає.

«Ми можемо вкласти кошти у проєкт, за перший рік отримати добрий сценарій, а наступного року не матимемо грошей продовжити роботу і сценарій ляже у шухляду. В результаті ще є вірогідність, що відкриють кримінальні справи», – поділився Микола Чернотицький.

За словами Миколи Чернотицького, для того, щоб НСТУ могла замовляти виробництво великих проєктів, які були би помітними і цікавими споживачам різних платформ, потрібна стала модель фінансування за рахунок збору за користування радіочастотним ресурсом. Це дозволило би прогнозувати на декілька років  і суттєво б спростило внутрішні роботи.

«Важливо, щоб стейкхолдери, Верховна Рада і Кабінет міністрів розуміли необхідність переходу зі старого механізму фінансування до нової моделі. Нам йдеться не про об’єми коштів, ми просимо стабільну цифру, щоб з року в рік нарощувати об’єми виробництва», – наголосив Микола Чернотицький.

Згідно з Законом «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України»,  фінансова підтримка НСТУ становить не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік. Та у Верховній Раді з 2017 року порушували цю норму Закону.

У держбюджеті на Суспільне на 2021 рік виділили 2,2 млрд грн, як цього передбачає Закон. Із них 400 млн знаходиться у новоствореному спецфонді з непрогнозованим джерелом надходжень. Згідно з законом, це видатки розвитку.

Нагадаємо, у ці дні триває конкурс на виробництво дитячого контенту, який НСТУ хоче випустити у 2022 році на цифрових платформах. Микола Чернотицький пояснив «Детектору суспільного мовлення», що це можуть бути великі проєкти, реалізовані незалежними студіями, які потребуватимуть тривалого фінансування, але компанія не зможе його покрити з бюджету, що виділяється на один рік.

Як писав «Детектор суспільного мовлення», Суспільне третій рік поспіль проводить конкурс ідей «Створюй із Суспільним», на якому переможцями стають локальні продакшни і на аутсорсі на замовлення філій НСТУ вироблять проєкти про регіони. У 2020 році на конкурсі відібрали 68 телепроєктів, які вироблятимуть для філій на аутсорсі уже цього року. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду