Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме

Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме

17:12,
6 Листопада 2020
55412

Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме

17:12,
6 Листопада 2020
55412
Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме
Радіодиктант національної єдності-2020: де і коли слухати і дивитися, куди надсилати та хто писатиме
Сайт «Детектор суспільного мовлення» зібрав всі дані, пов’язані з ювілейним ХХ Радіодиктантом національної єдності.

У понеділок, 9 листопада, відбудеться ювілейний XX Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2020.

Де?

Радіодиктант національної єдності відбудеться в ефірі «Суспільної студії» на телеканалі «UA: Перший».

Традиційно в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського облаштували місце для написання радіодиктанту, куди запросили відомих українських діячів та зірок.

Коли?

Радіодиктант національної єдності розпочнеться о 9:05 із того, що  ведучі Інна Москвіна та Роман Коляда розкажуть історію радіодиктанту та головні нововведення цього року. У «Суспільну студію» запрошені гості, які разом із ведучими писатимуть диктант.

О 9:15 акторка Римма Зюбіна розпочне читати сам радіодиктант. Текст радіодиктанту створив письменник і видавець Іван Малкович.

Які телеканали транслюватимуть?

Радіодиктант національної єдності-2020 наживо транслюватимуть канали «UA: Перший», «UA: Культура» та всі регіональні суспільні телеканали, які є в кожному обласному центрі.

Де слухати?

Радіодиктант національної єдності паралельно з телеканалами транслюватимуть «Українське радіо» та радіо «Культура».

Де шукати в інтернеті?

Хто писатиме?

Писати можуть всі бажаючі у всьому світі. До цього закликають організатори радіодиктанту.

Однак щороку облаштувують місце для написання радіодиктанту, куди запросили багато відомих українських діячів та зірок. Цього разу у бібліотеці імені Вернадського радіодиктант писатимуть Катерина Павленко та Тарас Шевченко з гурту Go_AІван Леньо («Kozak System»), Марко Галаневич («ДахаБраха»), актор Ахтем СеітаблаєвСергій КалантайГеннадій Попенко, акторка Наталія Сумська, учасник дитячого «Євробачення-2020» від України Олександр Балабанов та багато інших.

Наживо з бібліотеки журналісти «Суспільної студії» розкажуть та покажуть, як пишуть диктант відомі українці.

«Суспільна студія» покаже, як пишуть радіодиктант у різних регіонах України та у Німеччині, Чехії, Словаччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Німеччині, Словаччині, Австралії та Канаді, де на цей час буде друга ночі.

Після написання диктанту ведучі Інна Москвіна та Роман Коляда поспілкуються з українськими зірками, які пишуть диктант удома, та дізнаються їхні враження від події.

До написання Радіодиктанту долучиться харківський спецінтернат незрячих дітей. У прямому увімкненні глядачі побачать, як діти готуються до написання диктанту. А також команда експедиції української антарктичної станції «Академік Вернадський».

Куди надсилати?

Час для надсилання готового тексту — астрономічна доба. Його потрібно писати від руки на аркуші паперу, який можна сфотографувати і надіслати на електронну адресу  rd@ukr.radio.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Коли опублікують текст та оголосять переможців?

Текст диктанту оприлюднять на сайті  «Українського радіо» 11 листопада об 11:00.

Результати оголосять упродовж 1–2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Ті, хто напише без жодної помилки, отримають подарунковий набір книжок від «Українського радіо». 

Як підготуватися?

«Треба читати популярних авторів, як правильно пишуться їхні прізвища», – зазначив автор тексту радіодиктанту Іван Малкович.

За словами Римми Зюбіною, щоб грамотно писати та розмовляти, потрібно насамперед читати книжки і переписувати їх.

Професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України, наукова консультантка радіодиктанту Лариса Масенко порадила прочитати список літератури.

Фото: Суспільного мовлення

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду