Оголосили імена переможців радіодиктанту національної єдності

Оголосили імена переможців радіодиктанту національної єдності

14:18,
16 Грудня 2020
5433

Оголосили імена переможців радіодиктанту національної єдності

14:18,
16 Грудня 2020
5433
Оголосили імена переможців радіодиктанту національної єдності
Оголосили імена переможців радіодиктанту національної єдності
Без жодної помилки написала 74-річна лікарка-бактеріолог зі Львова.

16 грудня член правління, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін оголосив імена переможців радіодиктанту «Виклики книжкової ери» у прямому ефірі «Українського радіо» у програмі «Радіодень».

«Українське радіо» отримало на свою адресу 13799 електронних листів та 2 тисячі паперових. 

Переможцями радіодиктанту-2020 визнано 17 учасників. Через те, що частина листів надійшла на електронну пошту, тексти радіодиктантів не завжди були підписані, тому в ефірі зачитували електронні адреси. Дмитро Хоркін сказав, що з переможцями будуть зв'язуватися для з'ясування потрібних даних.

Без жодної помилки написала 74-річна лікарка-бактеріолог зі Львова Христина Гоянюк. У 2014 році вона також написала диктант без жодної помилки.

З однією помикою написала Анна (вказана тільки електрона адреса anna...@gmail.com).

З двома помилками написали Hala… (зачитали тільки електронну адресу gala...@gmail.com), Анастасія Коник, Ольга Мельниченко, Ольга Гузій, Вікторія Кригер, Анатолій Сердюк, Сергій Малафій, Олег Дмитрук, Софія Збандут, Ольга Федоришин, Олена Нікуліна, Леоніда Островська, Анна Тишкевич, Ірина Кашуба, Ярина Закальська.

Віцеголова Ради EdCamp, кандидатка філологічних наук, доцентка Олена Масалітіна долучилася до програми скайпом. Вона розповіла, що деякі листи не вдалося прочитати через нерозбірливий почерк. За її словами, в одному з паперових листів поруч із текстом диктанту була шоколадка. Вона радилася з юристами, як це оцінити, ті порадили сприймати як гостинець і пригоститися.

Олена Масалітіна також зазначила, що слухачі присилали не тільки текст диктанту, а й писали свої враження від програм «Українського радіо», переписували інші тексти есе, були й листи із малюнками статевих органів.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який був гостем програми, сказав, що знає, що радіодиктант писали на окупованих територіях України, в Криму, але не мали технічної змоги надіслати його на перевірку.

Переможців нагородять книжками «Антологія української поезії» та «Вибране» Ліни Костенко, їх надав автор тексту радіодиктанту письменник і видавець Іван Малкович.

Окрему нагороду отримають учасники, які писали диктант шрифтом Брайля. Їхні роботи на волонтерських засадах перевірила Марина Потеляхіна, яка працює у київській центральній спеціалізованій бібліотеці для сліпих ім. М. Островського. Подарунком для учасників з вадами зору стануть аудіокнижки, які записало радіо «Культура». 

Громадська організація EdCamp Ukraine також докладає подарунки — усі 17 призерок і призерів отримають від спільноти відповідального вчительства книжку Світлани Тараторіної «Оця Марія звірів малювала» — про видатну українську художницю Марію Примаченко, та зручну фетрову кишеньку для навушників. Також подарунки переможцям надасть Уповноважений із захисту державної мови.

Нагадаємо, 9 листопада в День української писемності та мови сотні тисяч українців написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Автором тексту ювілейного диктанту став Іван Малкович, науковою консультанткою проєкту виступила професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко. У прямому ефірі Суспільного акторка Римма Зюбіна читала текст радіодиктанту. 

11 листопада оприлюднили текст радіодиктанту національної єдності-2020 «Виклики книжкової ери». 

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Хоркіна

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду