На Суспільному впроваджуватимуть нову концепцію регіонально мовлення на 2022–2025 роки
На Суспільному впроваджуватимуть нову концепцію регіонально мовлення на 2022–2025 роки
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне) схвалила нову концепцію регіонально мовлення на 2022–2025 роки з урахуванням того, що лінійне регіональне телевізійне мовлення потребує кардинальних змін.
Текст документу опублікований на корпоративному сайті Суспільного.
До 24 лютого 2022 року інформаційний контент в ефірі регіональних телеканалів концентрувався в ранковий та вечірній прайми, а вже з 25 лютого 2022 року регіональні філії перейшли в тестовому режимі практично на цілодобове інформаційне мовлення.
Згідно з новою концепцією регіонального мовлення на 2022– 2025 роки, для безперебійного виробництва мультиплатформного контенту НСТУ потребує розбудови мінімум 6 регіональних центрів виробництва (хабів), включно з бек-офісом компанії, на який перетворилася Львівська філія, та резервним центром мовлення, яким стала Закарпатська філія.
Наразі Суспільне має 24 філії (регіональні канали), включно з супутниковим телеканалом «Суспільне Крим». Через війну Суспільне втратило можливості мовити з території тимчасово окупованого Донбасу та Херсону, змушене було на деякий час релокувати команду Чернігівської філії, а у Харківській філії оптимізувати виробництво через масштабні пошкодження житлового фонду міста.
У процесі розбудови регіональних центрів мають бути враховані демографічні та безпекові чинники.
«Кожен регіональний центр продукуватиме мінімум 4 години телевізійного контенту, годину радійного контенту та в середньому годину контенту для діджитал-платформи. За регіональними центрами буде закріплено команди, що відповідатимуть за виробництво локального та гіперлокального інформаційного контенту», – йдеться у документі.
З метою концентрації працівників компанії в центрах виробництва Суспільне розробить систему релокації та створить умови для якісної роботи працівників.
На базі хабів будуть утворені продюсерські центри для співпраці з локальними продакшенами, яких залучатимуть за допомогою мистецьких конкурсів («Створюй із Суспільним»). Переможці конкурсу отримуватимуть від Суспільного фінансову та редакторську підтримку.
Для регіонального мовлення на аутсорсі продовжать виробляти локальні журналістські розслідування, документалістику, публіцистичні та аналітичні проєкти, що розповідають про особливості регіону та життя його мешканців.
На Суспільному планують розбудувати гіперлокальну мережа на рівні кожного району України. В рамках пілоту у 2021 році така мережа була втілена за рахунок міжнародної підтримки в Сумській, Чернігівській та Харківській областях. Відтепер гіперлокальна мережа буде розбудовуватися через інформаторів та журналістів громад, які пройдуть навчальний курс від Академії суспільного мовлення. Інформатори громад працюватимуть на волонтерських засадах, журналісти громад працюють з філіями Суспільного на договірних засадах з метою отримання фінансової винагороди за роботу, яка відповідає стандартам Суспільного мовника. Журналісти громад отримують всю необхідну підтримку для створення своїх матеріалів, включно з редакторським та продюсерським супроводом.
Основним завданням регіональних команд є розвиток регіональних сторінок у соцмережах та на YouTube, завоювання довіри локальної аудиторії.
На Суспільному також розглядають можливість створення унікальної платформи для українців у всьому світі.
Нагадаємо, у грудні 2021 року наглядова рада схвалила Концепцію регіонального мовлення НСТУ на 2022–2025 роки. Згідно з нею, Суспільне планувало реалізувати такі завдання: збільшити кількість локального інформаційного контенту; створити майданчики для локальних дискусій; виробляти локальні розслідування; нарощувати можливості для виробництва контенту локальними кріейторами; виходити на гіперлокальні аудиторії; оновити лінійки закупних документальних циклів і розширити лінійки ігрових серіалів.
Із початком війни одні зміни пришвидшилися на противагу іншим, менш важливим. Зокрема, виробництво інформаційного контенту в регіонах збільшилося від однієї години на добу до восьми, а співпраця зі сторонніми виробниками, переможцями мистецьких конкурсів, призупинилася.
Фото: Володимир Шевчук, Суспільне