На Суспільному публічно обговорили трансформацію регіональних філій

На Суспільному публічно обговорили трансформацію регіональних філій

18:29,
13 Березня 2020
4817

На Суспільному публічно обговорили трансформацію регіональних філій

18:29,
13 Березня 2020
4817
На Суспільному публічно обговорили трансформацію регіональних філій
На Суспільному публічно обговорили трансформацію регіональних філій
Сьогодні, 13 березня, у телецентрі «Олівець» відбулося публічне обговорення впровадження нової концепції Суспільного мовлення у регіонах і трансформації регіональних філій Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

Захід організувало правління НСТУ на виконання рішення наглядової ради Суспільного від 28 лютого.

В обговоренні взяли участь голови Комітетів «Захисту Суспільного», представники філій НСТУ, члени наглядової ради НСТУ Світлана Остапа (голова), Вадим Міський (секретар), Олексій Панич, Олександр Павліченко, Оксана Миронова і В’ячеслав Козак, голова правління НСТУ Зураб Аласанія, члени правління Микола Чернотицький і Дмитро Хоркін, генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрєй. Також в обговоренні взяли участь представники профспілки працівників культури України, НМПУ та НСЖУ.

Світлана Остапа розповіла, що наразі будується корпорація, в якій повноваження розділені. Наглядова рада ухвалює стратегічні документи і стежить за їхнім виконанням, правління їх виконує.

Її слова підтвердив Олексій Панич і додав, що у стратегічних документах, які розробляли раніше, йшла мова про те, що частину контенту на Суспільному будуть переводити на аутсорс, штатні працівники вироблятимуть інформаційне і суспільно-політичне мовлення.

Представники філій Суспільного зазначили, що їм подобається Концепція регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки, але вони мають зауваження до її втілення. Вони частина учасників заходу схвально відгукнулися про ідею виробляти частину контенту на аутсорсі.

Зокрема продюсерка Полтавської філії НСТУ Ольга Журавльова сказала, що завдяки аутсорсу буде конкуренція, яка дозволить виробляти контент кращої якості.

Журналістка, ведуча і голова редакційної ради НСТУ Ольга Вакало з «UA: Запоріжжя» вимагала залишити Запорізькій філії три години виробництва власного продукту хоча б як експеримент. Як відомо,  у концепції пропонують виробляти одну годину власного контенту, а ще три віддати на аутсорс. За її словами, для Запоріжжя зберегти три години регіонального мовлення надзвичайно важливо, зважаючи на війну з Росією.

Марія Фрєй презентувала дослідження аудиторії семи філій, а саме як регіональні аудиторії споживають контент і який рівень довіри до контенту на різних пристроях і платформах. Вона сказала, що згідно з умовами іноземної компанії, яка проводила дослідження, його результати заборонено публікувати. Дослідження показали, що регіональне телебачення дивляться найкраще ввечері і найгірше зранку, тому прийняли рішення трансформувати ранки і підсилити вечірній слот.

Відео з Facebook-сторінки Світлани Мех

Представники філій також говорили про необхідність вимірювання їхніх рейтингів. Світлана Остапа зазначила, що вимірювання рейтингів регіонального мовлення планують організувати, але наразі це дуже дорого вимірювати рейтинги кожної філії окремо.

Відео з Фейсбук-сторінки Світлани Мех

Заступник голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка Микола Білоус зазначив, що за його спостереженнями раніше обласні телерадіокомпанії виробляли різноманітний контент для всієї аудиторії. Тепер же видно, що програми виробляють люди від 25 до 30 років.

Він також сказав, що прочитав детально річний звіт НСТУ за 2019 рік і помітив, що на навчання працівників Суспільного було спрямовані чималі кошти. Він не зрозумів, навіщо було вкладати у навчання працівників кошти, а потім закуповувати програми у сторонніх виробників.

Пан Білоус запропонував повернути регіональне мовлення державі, якщо керівництво не може з ним  впоратися.

Відео з Фейсбук-сторінки Світлани Мех

Зураб Аласанія запитав усіх присутніх, хто «за» те, щоб повернути державне мовлення. Четверо присутніх підняли руки в знак згоди.

Світлана Остапа нагадала, що ніхто не буде повертати телеканали і радіостанції державі. За її словами, Україна взяла зобов’язання перед Радою Європи позбутися державних медіа: внаслідок цього розпочалися реформи Суспільного і друкованої преси.

Вона сказала, що стежить за ОДТРК з 2006 року і зауважила, що раніше програми були не конкуренто спроможними, сьогодні ж згідно з моніторинговими звітами на Суспільному якісні новини.

Під час обговорення ніхто  не підняв питання про переведення частини працівників у філіях на 0,25 ставки.

Голова Всеукраїнської профспілки працівників культури Людмила Перелигіна всіх запевнила, що проспілка захищала і буде захищати трудові права та гарантії працівників, відповідо до покладених на неї завдань, і пильно стежитиме за зміною умов праці співробітників філій.

Зураб Аласанія подякував всім за обговорення. А Світлана Остапа зазначила, що наглядова рада НСТУ розгляне ще раз питання трансформації регіональних філій на наступному засіданні.

Зазначимо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки, яка передбачає зміни у філії, у тому числі оптимізацію штату.

Як відомо з плану виконання Концепції регіонального мовлення на 2020-ий рік, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 годину власного контенту і 2,5 години  – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля.

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.

Частина проєктів на регіональних телеканалах буде виходити від сторонніх виробників. У 2020 році на стороннє виробництво буде направлено 20 млн, уже у першому кварталі має бути запущено 20 проєктів на суму понад 7 млн. 

Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі «Українського радіо» два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. Було і поки є у будні 4 відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні 3 відрізки. У подальшому планують збільшити кількість контенту про регіони на «Українському радіо», до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Майбутні зміни стривожили працівників філій. У деяких  філіях створили Комітети «Захисту Суспільного», які направили відкритого листа з вимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період». 

25 лютого 2020 року біля приміщень восьми телерадіокомпаній регіональних Суспільних мовників відбулася всеукраїнська акція на підтримку регіонального суспільного телебачення і радіо під спільною назвою «Інформаційна година». Учасники акції виступали за розвиток регіонального мовлення по всій Україні та вимагали не зменшувати регіональне мовлення на Суспільному до 1 години на добу, а навпаки збільшувати. До всеукраїнської акції 26 лютого приєднався Кропивницький, там перенесли захід через втрату місцевого діяча.

Правління НСТУ прийняло рішення, що у філіях компанії не відбудеться процедури скорочення. Замість того частину працівників переведуть на 0,25 ставки.

Фото: Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду