Михайло Хвойницький через суд поновився на посаді директора Львівської філії НСТУ, Суспільне оскаржить рішення (ДОПОВНЕНО)

Проте, що Пустомитівський районний суд Львівщини задовольнив позовні вимоги колишнього директора Львівської філії НСТУ Михайла Хвойницького та поновив його на посаді директора філії повідомило  інтернет-видання Zaxid.net.

За інформацією видання, суд визнав незаконним та скасував наказ філії публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Львівська регіональна дирекція» від 29.03.2018 року, яким Михайла Хвойницького звільнили з роботи.

Суддя Пустомитівського райсуду Дмитро Кукса прийняв рішення, що НСТУ має виплатити виплатити Михайлу Хвойницькому 27,4 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу і відшкодувати 12,1 тис. грн витрат на правову допомогу.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» намагається взяти коментар у Михайла Хвойницького.

Юристи Національної суспільної телерадіокомпанії України повідомили, що повний текст рішення суду до них не надходив. Вони наполягають, що воно повинно бути скасоване.

«Рішенням Пустомитівського районного суду Львівської області від 15 червня 2018 року задоволено позов Хвойницького М.Г. щодо поновлення на посаді директора філії (директора виконавчої філії) Національної телекомпанії України «Львівська регіональна дирекція».

В судовому засіданні 15.06.2018 року судом на підставі ч. 6 ст.259 ЦПК України було проголошено вступну та резолютивну частину рішення та відкладено складання повного тексту рішення на десять днів. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Наразі повний текст рішення суду від 15.06.2018 року на адресу ПАТ «НСТУ» не надходив, як і відсутній в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua/)», – зазначили юристи НСТУ.

Вони вважають, що «рішення суду винесено із суттєвим порушенням норм матеріального та процесуального права, неправильного та неповного встановлення обставин справи та з неправильною оцінкою доказів та повинно бути скасоване».

«Після складення судом повного тексту рішення та його оримання ПАТ «НСТУ», апеляційна скарга в обов’язковому порядку буде належним чином подана до Апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області», – пояснили у НСТУ.  

У компанії зазначають, що Михайла Хвойницького було звільнено 10.04.2018 на підставі наказу від 29.03.2018 № 100-к (зі змінами) та відповідно до положень статті 117 КЗпП України йому виплачено в повному обсязі усі належні кошти по день фактичного розрахунку.

«Що стосується підстав звільнення Хвойницького М.Г. з посади, то його звільнення відбулося із дотриманням усіх вимог законодавства про працю, а конкретною підставою для звільнення Хвойницького М.Г. з посади було скорочення даної посади, що відповідає положенню абзацу 2 п. 19 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» №9 від 06.11.1992 року, а саме:  звільнення за п.1 ст.40 КЗпП України може мати  місце,  якщо  це супроводжується скороченням чисельності або штату працівників, змінами у їх складі за посадами, спеціальністю, кваліфікацією, професіями», – пояснили у НСТУ.

Михайло Хвойницький трудову діяльність розпочав у 1974 році асистентом телеоператора Львівського облтелерадіокомітету. З 1990 працював телеоператором відеостудії радянсько-канадського СП «Міст» (м. Львів), заступником директора телестудії, заступником генерального директора, генеральним директором, президентом СП ТзОВ «Телекомпанія Міст». У 2004-2011 рр. очолював комунальне підприємство «Телекомпанія «Львів-ТБ». 2011 року повернувся до Львівської ОДТРК, де працював головним продюсером адміністративно-управлінського персоналу, директором ТВО телебачення, а з 2014 року – заступником генерального директора, в.о. генерального директора та директора виконавчого. 

Нагадаємо, із квітня 2018 року  посада директора виконавчого філії НСТУ скорочена. Філіями керують менеджери і продюсери. 6 грудня 2017 року правління НСТУ на конкурсі обрало продюсеркою Львівської філії НСТУ Уляну Антоник. В. о. обов’язків менеджера було призначено Наталію Степанову. 8 червня на додатковому конкурсі на посаду менеджер переміг колишній представник «Громадського радіо» Олександр Бузюк.

comments powered by Disqus