Синютку не влаштовує безкоштовна участь у «Виборчому окрузі. Дебати» на Суспільному

Синютку не влаштовує безкоштовна участь у «Виборчому окрузі. Дебати» на Суспільному

16:14,
5 Листопада 2020
3238

Синютку не влаштовує безкоштовна участь у «Виборчому окрузі. Дебати» на Суспільному

16:14,
5 Листопада 2020
3238
Синютку не влаштовує безкоштовна участь у «Виборчому окрузі. Дебати» на Суспільному
Синютку не влаштовує безкоштовна участь у «Виборчому окрузі. Дебати» на Суспільному
Кандидат на голову Львівської об'єднаної територіальної громади вважає, що дебати – це форма агітації, за яку кандидати платять. А суспільний канал «UA: Львів» наголосив, що їхня програма «Виборчий округ. Дебати» — це не майданчик для політичної агітації кандидатів і участь у ній не оплачується.

Кандидат на голову Львівської об'єднаної територіальної громади (ОТГ) Олег Синютка хоче зустрітися на дебатах зі своїм конкурентом Андрієм Садовим, але щоб участь у дебатах оплачувалася за рахунок виборчих фондів кандидатів. Він вважає, що безкоштовна участь у теледебатах у рамках програми «Виборчий округ. Дебати» на каналі Суспільного мовника «UA: Львів» суперечить закону.

Про це Олег Синютка сказав під час брифінгу 5 листопада.

За його словами пропозиція каналу «UA: Львів» не відповідає 49-ій і 51-ій статті Виборчого кодексу України, а саме тому, що Суспільне «проігнорувало вимогу про форму плати з виборчого фонду»  і не хоче виправляти цю помилку.

Він сказав, що в українському законодавстві чітко прописано, що дебати – це форма передвиборчої агітації, за яку кандидати сплачують з виборчого фонду. І що критерії, за якими можна провести дебати, суворо регламентуються, а невиконання будь-якої норми законодавства є порушенням виборчого кодексу, що може мати плачевні наслідки, як для телерадіокомпанії, так і для самих кандидатів (аж до зняття з реєстрації учасника виборчого процесу).

Пан Синютка обрав свого представника для організації проведення дебатів народного депутата від «Європейської солідарсності», засновника телеканалу «Еспресо» Миколу Княжицького та закликав Андрія Садового обрати і собі представника.

У листі до каналу «UA: Львів» Олег Синютка не згадує про вартість участі у передачі. У ньому кандидат зазначив, що «зацікавлений взяти участь у такому проєкті та чесно та відкрито поговорити про майбутнє Львова, його перспективи та інші питання, що хвилюють львів’ян».Він звернувся до Суспільного із проханням провести «формат дебатів та пропозиції у відповідність до Виборчого кодексу» та «організувати такі дебати у співпраці з іншими телеканалами». 

Команда «UA: Львів» не вбачає порушення законодавства у форматі проєкту «Виборчий округ. Дебати» й пропозиції взяти в ньому участь та підготувала лист-відповідь кандидату із подробицями про прямий ефір. 

«Виборчий округ. Дебати» — це не майданчик для політичної агітації кандидатів. Це дискусійна суспільно-політична програма команди Суспільного, що має на меті надати рівні можливості для учасників перегонів. Телепроєкт не суперечить Виборчому кодексу України, відповідає Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Зазначимо, «Виборчий округ. Дебати» — це власний формат Суспільного, участь у проєкті не оплачується за рахунок виборчих фондів кандидатів», — йдеться у листі.

Тривалість прямого ефіру «Виборчий округ. Дебати» 18 листопада становитиме 90 хвилин та складатиметься із таких блоків: 

  • вступне слово учасників;
  • блок тематичних запитань учасників один одному;
  • блок запитань від журналістів рівновіддалених від обох учасників ЗМІ (один журналіст — одне запитання, спільне для учасників);
  • фінальні промови учасників.

Черговість виступів учасників у кожному блоці визначить жеребкування на початку прямого ефіру. 

Щоб гарантувати однаковий обсяг ефірного часу для кожного із учасників, буде відведено чіткий час на запитання-відповіді, а безпосередньо на екрані вестиметься облік використання учасником цього часу.

Модеруватиме дебати редактор суспільно-політичного мовлення «UA: Львів», який стежитиме за дотриманням регламенту.

У компанії зазначили, що Суспільна телерадіокомпанія України та всі її регіональні філії, зокрема і телеканал «UA: Львів», працюють із дотриманням законів України. Розроблений формат токшоу «Виборчий округ. Дебати» не суперечить Виборчому кодексу України, відповідає Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Крім цього, «UA: Львів» готове до співпраці з іншими регіональними телеканалами, а саме: дає можливість безкоштовної ретрансляції прямого ефіру токшоу «Виборчий округ. Дебати» 18 листопада усім зацікавленим медіа. 

Нагадаємо, 2 листопада «UA: Львів» надіслав запрошення обом кандидатам. Андрій Садовий у цей же день погодився на дебати. Олег Синютка сказві, що формат дебатів на «UA: Львів» не відповідає Виборчому кодексу України. За словами генеральної продюсерки регіонального мовлення Суспільного Марії Фрєй,  «Виборчий округ. Дебати» — це власний формат Суспільного, що не є передвиборною агітацією та проводиться на безоплатній для учасників основі.

Медіаюрист Інституту масової інформації Роман Головенко пояснив «Детектору суспільного мовлення», що філія Суспільного в листі-запрошенні не повідомила низку важливих деталей, серед яких «формулювання про участь у дебатах "авторитетних у Львові осіб", які задаватимуть питання також дуже неконкретне; не вказано, чи дебати організовуються як платний контент (оплатність дебатів згадується в ч. 4 ст. 49 ВК, хоча сама ця стаття Кодексу, як не парадоксально, в розділі про інформзабезпечення виборів, а не агітацію)».

Додамо, що Андрій Садовий та Олег Синютка не брали участь у проєкті «Виборчий округ. Місцеві» 22 жовтня, коли випуск був присвячений кандидатам на посаду голови Львівської ОТГ. Тоді гостями програми стали Назарій Брезіцький (самовисуванець), Юрій Бунь (самовисуванець), Наталія ван Доеверен («Духовна Україна»), Іван Василишин  («Конгрес українських націоналістів»), Ігор Васюник (самовисуванець) та Юлія Гвоздович («Українська Галицька партія»). Проте Андрій Садовий та Олег Синютка були гостями програми «Зворотний відлік. Місцеві» на «UA: Першому», яку також транслювали інші платформи Суспільного.

У пресслужбі «Європейської солідарності» пояснили, Олег Синютка не взяв участь у «Виборчому окрузі. Місцеві» 22 жовтня, оскільки його запросили за кілька днів до виходу програми, коли в нього уже було все розплановано і в цей час він мав зустріч із виборцями.

Фото: сайт lviv.eurosolidarity.org

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду