Три канали Суспільного радіо упродовж трьох днів присвятять ефір Дню пам'яті Чорнобильської трагедії

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.  

За словами члена правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідального за платформу радіо, Дмитра Хоркіна, у 1986 році на «Українському радіо» щодня виходили репортажі із ЧАЕС.

«Кореспонденти й облітали місце катастрофи на вертольоті, і підіймалися на дах енергоблоку, і спускалися під реактор. Медійники ризикували здоров’ям та життям, щоб слухачі отримували оперативну інформацію про те, що відбувається в епіцентрі лиха. Серед тих, хто працював там — Василь Бірзул, Олександр Бутко, Леонід Самойленко, Євген Гришанков та багато інших. Аварія на ЧАЕС стала викликом для ЗМІ, а її наслідки — для сучасної журналістики», — сказав він.

На «Українському радіо»  Дню пам'яті Чорнобильської трагедії присвятять наступні програми:

 25 квітня

О 18:10 у проєкті «Дзеркало історії» розкажуть, що призвело до катастрофи та які героїчні зусилля знадобилися для подолання її наслідків.

26  вітня

О 09:10 у програмі «Ранковий формат» гостем стане Сергій Мирний, очільник взводу чорнобильської радіаційної розвідки, еколог, автор книжки «Чорнобильська комедія». Які факти досі приховує історія? Як відроджують Чорнобильську зону? У рубриці «Недільна порада» — найважливіше про те, що варто знати про радіацію, її вплив на організм та можливості захистити здоров'я.

Об 11:00 у програмі «Відкритий простір» у розмові з директором об'єднання «Чорнобиль-тур» Ярославом Ємельяненком поговорять про масштабні пожежі в зоні відчуження ЧАЕС і про наслідки для екосистеми та втрати туристичної галузі.

О 14:10 – проєкт «В мережі» дослідить роль соцмереж у боротьбі з пожежами в зоні відчуження. Як волонтери співпрацюють між собою та як впливають на дії влади?

Радіо «Культура»

24 квітня

О 17:00 у програмі «Імператив» ведучий Василь Шандро поговорить з авторкою книжки «Післячорнобильська бібліотека: Український літературний постмодерн» Тамарою Гундоровою на тему: «Чорнобиль-1986 і пандемія-2020: як виклики планетарного масштабу стають каталізаторами культурних перетворень».

25 квітня

О 21:00 – радіоверсія вистави Стаса Жиркова «Сталкери» за п'єсою Павла Ар'є. У головній ролі — Ірма Вітовська. Виставу відзначили премією «Київська пектораль-2016» та визнали найкращою виставою камерної сцени, а Ірма Вітовська, яка створила образ Баби Прісі, отримала нагороду за найкращу жіночу роль.

26  вітня

О 09:05 у ранковому ефірі про Чорнобильську трагедію та її виклики розкаже генеральний директор Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, доктор медичних наук Димитрій Базика. Ведуча програми «Академія» — Наталія Грабченко.

О 10:00 у програмі «Поезія на Радіо Культура» звучатимуть вірші Володимира Шовкошитного в авторському виконанні. Володимир Шовкошитний — відомий український науковець, громадський діяч, а також ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС.

О 17:00 у проєкті «Концертний зал»  прозвучить «Молитва» Свєтана Динєва, «Над ріками Вавилонськими» та «Диво-дивнеє» з хорової картини-диптиха «Притча сотворіння» Віктора Степурка, «5 хоку на вірші японських поетів» Лесі Дичко, «Піснь про пісню» Ігоря Щербакова та інші твори.

О 18:00 у проєкті «Книжковий топ-7» Олена Гусейнова розповість, як Чорнобильську трагедію зображають у літературі.

О 19:00 у програмі «Українське ретро» авторка та ведуча Олеся Білаш запропонує тематичну добірку пісень.

О 20:00 у програмі «Просто фантастика» прозвучить фрагмент книжки про альтернативний Чорнобиль й альтернативну аварію у фантастичному світі — «Цепелін до Києва» Ігоря Сіліври.

Радіо «Промінь»

26 квітня

О 12:05 у ранковому проєкті «НеПроБудні» ведучі Лесь Мирний та Олександра Франко проведуть радіоекскурсію місцями зони відчуження.

Нагадаємо, 26 квітня «UA: Перший» транслюватиме документальні фільми «Арка» і «Пекельне відрядження» та програму «Розсекречена історія. Таємниці Чорнобиля» до 34-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

comments powered by Disqus