Ми за розбудову суспільних радіомереж і проти державної форми власності медіа – М’ясникова

Ми за розбудову суспільних радіомереж і проти державної форми власності медіа – М’ясникова

17:53,
20 Вересня 2018
3502

Ми за розбудову суспільних радіомереж і проти державної форми власності медіа – М’ясникова

17:53,
20 Вересня 2018
3502
Ми за розбудову суспільних радіомереж і проти державної форми власності медіа – М’ясникова
Ми за розбудову суспільних радіомереж і проти державної форми власності медіа – М’ясникова
Після відключення аналогового телевізійного мовлення з’являться нові ФМ-частоти. Незалежна асоціація телерадіомовників ставить у пріоритет розбудову суспільного радіо, а не державного, яким на сьогодні є «Армія-ФМ».

Про це виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова сказала під час міжнародного медіафоруму Kyiv Media Week  на панельній дискусії «Радіо в Україні: виклики та перспективи», яка пройшла 19 вересня.

«Асоціація завжди була проти державної форми власності медіа. Ми вважаємо, що серед пріоритетів безумовно розбудова Суспільного. Суспільне має виконувати всі ті інформаційні виклики і завдання, які має суспільство», – сказала вона.

Пані М’ясникова зазначила, що розуміє важливість радіостанції «Армія-ФМ», яка є державною, належить Міністерству оборони України і мовить у форматі військово-патріотичного мовлення.

«Але державна форма власності медіа означає, що держава має інші пріоритети і потреби, ніж суспільство. Це означає, що або Суспільне радіомовлення («Українське радіо», яке має три канали Перший канал «Українського радіо», «Промінь» і «Культура» – Ред.) не виконує свою роботу і не задовольняє ціль як треба, або йому не ставляються відповідні завдання і не даються відповідні ресурси, або ми знову повертаємося в ситуацію, коли є суспільні, комерційні і державні інтереси», – сказала Катерина М’ясникова.

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський пояснив, що держава бачить ситуацію більш широко, ніж бізнес і третій сектор. І наразі перед Нацрадою стоїть завдання розбудовати військово-патріотичне мовлення. «Мені здається, що розбудова військово-патріотичного мовлення, створення цього формату – це відпрацювання місії щодо захисту країни і суспільства. Я занадто поважаю Суспільне мовлення, щоби натякати йому у тому, аби воно виконувало функції військово-патріотичного радіо. У Суспільного є свої функції, є своя місія, ми жодним чином не маємо  впливати на це», – сказав він.

Пан Костинський наголосив, що є окреме завдання – мобілізувати суспільство на захист державного суверенітету. «Жаль, що ми починаємо розбудовувати це тільки зараз. Хоча ми отримали величезний досвід розбудови "Армії ФМ" у Донецькій, Луганській і південній частині Херсонської областях».

Генеральний продюсер Дмитро Хоркін зауважив, що на «Українському радіо» є ряд військово-патріотичних програм, які виходять в ефір із 2014 року і їх можна почути по всій Україні.

Член правління НСТУ Микола Чернотицький нагадав Сергію Костинському, що у Нацради пріоритетним завданням національного мовлення залишається розбудова радіомереж Суспільного.

«Ми зараз маємо історичний шанс, коли вивільняться частоти і Суспільний мовник за допомогою наших партнерів — Національної ради, може отримати та розбудувати вперше в історії мережі для Другого і Третього каналів Українського радіо й добудувати Перший канал. Бо на сьогодні ми не маємо частот у Харкові, Одесі, Івано-Франківську та Ужгороді. Якщо на Харків оголошений конкурс і він невдовзі має відбутися, то по Одесі є великі проблеми. У Променя і Культури жахлива ситуація. З обласних центрів у Променя тільки Луцьк, у Культури — "стоватки" в Харкові й Івано-Франківську. Але стоватки для обласного центру трошки не працює. Тому дуже важливо, щоб це були потужні частоти», — сказав Микола Чернотицький.

Він додав, що через 3 роки канали «Українського радіо» відмовляться від реклами, «у нас інші цілі, ніж у комерційників», тож вони не будуть станивити конкуренцію приватним радіостанціям щодо реклами. 

Нагадаємо, 6 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оголосити конкурс на створення військово-патріотичного радіо на трьох ФМ-частотах у Києві, Вінниці та Житомирі. Про тому суспільні радіостанції «Промінь» і «Культура» не мають ФМ-частот у Києві, Житомирі й Вінниці, де Нацрада вирішила створювати військово-патріотичне радіо. Наразі у форматі військово-патріотичного радіо мовить радіостанція Міністерства оборони України «Армія-ФМ», яка поки що охоплює тільки Донецьку, Луганську і південь Херсонської області, а також «Армія ФМ» має ліцензію на експериментальне цифрове радіомовлення в Києві.

Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що в руках Нацради знаходиться історичний шанс – можливість побудувати нарешті мережі УР-2 (радіо «Промінь») і УР-3 (радіо «Культура») за рахунок частот, звільнених від холдинга UMH та вимкнення аналогово телебачення. 

скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду