День Незалежності на «Українському радіо»: парад, президенти України, радіомости, вірші та музика

День Незалежності на «Українському радіо»: парад, президенти України, радіомости, вірші та музика

08:57,
24 Серпня 2018
3289

День Незалежності на «Українському радіо»: парад, президенти України, радіомости, вірші та музика

08:57,
24 Серпня 2018
3289
День Незалежності на «Українському радіо»: парад, президенти України, радіомости, вірші та музика
День Незалежності на «Українському радіо»: парад, президенти України, радіомости, вірші та музика
24 серпня три канали «Українського радіо» будуть транслювати святкові події з ексклюзивними коментарями, прямими включеннями та цікавими гостями. Не обійдеться й без святкових сюрпризів і подарунків слухачам.

Перший канал «Українського радіо»

У ранковому ефірі на слухачів чекає спецпроект «Сьогодні. День Незалежності», повідомляє suspilne.media.

О 8:07 ведучі Юрій Табаченко та Олена Зелінченко говоритимуть про прорахунки й перемоги української незалежності та разом зі слухачами міркуватимуть, що означає вибачення Петра Порошенка за обіцянку швидко завершити війну в 2014 році — чи президент розгортає свою виборчу кампанію, чи навпаки, готує собі місце в історії України.

О 8:30 в ефірі прозвучить інтерв’ю з третім Президентом України Віктором Ющенком. Ведуча Світлана Мялик розпитуватиме гостя про боротьбу за український простір та як перемогти агресора.

О 9:05 у студії обговорюватимуть питання інформаційної безпеки України й світу, а також підбиватимуть підсумки тисячі днів без російського газу й міркуватимуть, чи вдалося Україні досягти енергетичної незалежності.

О 9:35 ключовою темою ефіру буде національна безпека: чи здатна Україна протистояти військовим і диверсійним загрозам Росії, чи може нова українська армія претендувати на роль найсильнішої в Європі, наскільки серйозною є загроза від російських «кротів» у органах влади й безпеки України.

О 9:51 розпочнеться пряма трансляція параду військ із нагоди 27-ї річниці Незалежності України.

Об 11:06 у програмі «Вся країна» розповідатимуть про зміни в українських регіонах за останній рік. У форматі радіомосту мешканці Харкова, Дніпра та Чернівців поділяться найбільшими здобутками, розкажуть про сподівання, які не виправдалися, проблеми і плани на наступний рік.

О 12:15 в ефірі звучатиме програма «PEN-клуб». Ведуча Ірина Славінська разом із гостями — єпископом Української греко-католицької церкви Борисом Ґудзяком, президентом Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу Миколою Рябчуком та письменницею, історикинею Оленою Стяжкіною – спробують відповісти на питання «Що таке незалежність?».

О 13:12 ведучий Роман Коляда запропонує радіослухачам незвичний погляд на Незалежність у різноманітних аспектах: спорті, транспортній галузі, військових технологіях та шоу-бізнесі. Гостями студії будуть: членкиня Національної збірної з художньої гімнастики Надія Васіна, журналіст «залізничного профілю» Олександр Рудамонов, голова правління Українського мілітарного центру Тарас Чмут і митець Іван Семесюк.

О 15:10 у програмі «Герої» ведуча Н. Гончарук спілкуватиметься з народним Героєм України, лицарем орденів «За мужність» та «Оборону Дніпра» Євгеном Гуділовим із позивним Ворон про бойових побратимів і про неодмінну перемогу, що народжувалася у пекельних 2014-2015 роках.

О 16:10 розпочнеться авторська програма Ірини Славінської «Права людини – понад усе». У ній член Української гельсінської групи 1979-го року Йосип Зісельс розповідатиме про досвід правозахисного фронту боротьби за незалежність й спростовуватиме міф, що незалежність далася Україні безкровно.

У вечірньому ефірі з 18:08 на слухачів Першого каналу Українського радіо чекатиме репортаж про День Незалежності в Києві й розповіді про святкування в Одесі, Львові, Ужгороді та на Луганщині. Гості студії обговорять заяви відомих українців, зроблені в цей день, згадають найяскравіші моменти військового параду, оцінять озброєння Українського війська й останні новації в армії.

О 19:10 у програмі «Персона ґрата» ведуча Світлана Мялик спілкуватиметься з першим президентом незалежної України Леонідом Кравчуком. Разом зі слухачами вони поміркують, чи відбулися українці як політична нація та чому в Україні досі не сформована політична еліта, а також які виклики постають перед країною нині й які є шляхи припинення військової агресії на Донбасі.

Радіо «Промінь»

Команда Українського радіо Промінь підготувала для слухачів святковий 12-годинний радіомарафон «Народжені Незалежними». Він розпочнеться в прямому ефірі з 8:00 і триватиме до 20:00. Під час марафону обговорюватимуть найбільш значущі події Дня Незалежності з 12-ти українських локацій - від Говерли до Маріуполя.

Упродовж святкового радіодня слухачі дізнаються про те, чи важкий День Незалежності для військових на параді, чи знають українці другий куплет Гімну України і які страви готують наші співгромадяни на День Незалежності, а також яку пісню учасники голосування обрали символом української Незалежності.

Радіо «Культура»

24 серпня на Українському радіо Культура на слухачів чекає святковий випуск програми «Культура Live», трансляція параду на Хрещатику, огляд культових пісень української Незалежності та роздуми про Незалежність із лідерами громадської думки.

Також упродовж дня звучатиме спецпроект «Поезія Незалежності». Щогодини слухачі зможуть послухати один вірш, присвячений Україні, прочитаний автором чи ведучими Українського радіо. Наприклад, о 8:05 буде Сергій Жадан, о 13:00Іван Малкович, о 14:05Оксана Забужко, o 22:00Григорій Семенчук. Перелік усіх поетичних творів, котрі можна почути цього дня, дивіться тут.

О 8:05 на слухачів чекатиме святковий випуск програми «Культура Live». Ведучі Василь Шандро та Олена Гусейнова спілкуватимуться з гостями студії про різні аспекти української незалежності.

О 9:51 розпочнеться пряма трансляція Параду військ із нагоди 27-ї річниці Незалежності України.

О 12:15 в ефірі стартує новий радіопроект "Спільний простір". Ведуча Ірина Славінська разом із гостями — єпископом Української греко-католицької церкви Борисом Ґудзяком, президентом Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу Миколою Рябчуком та письменницею, історикинею Оленою Стяжкіною — спробують відповісти на питання "Що таке незалежність?".

О 14:08 в ефірі звучатиме музика. Окрім того, ведуча Світлана Галась спілкуватиметься з Вікторією Польченко про те, як музика сприяла здобуттю та ствердженню у свідомості людей незалежності України.

О 16:10 розпочнеться авторська програма Ірини Славінської «Права людини — понад усе». У ній член Української гельсінської групи 1979-го року Йосип Зісельс розповідатиме про досвід правозахисного фронту боротьби за незалежність й спростовуватиме міф, що незалежність далася Україні безкровно.

Завершиться день годиною музики, яку відібрала для радіослухачів Наталя Писанка.

О 23:00 у програмі «Тільки музика» звучатиме тематична добірка під назвою «Пісні нашої Незалежності».

Телеканал "UA:Перший" також підготував до Дня Незалежності святкову програму.

НСТУ залучить регіональні філії до загальнонаціонального ефіру на «UA: Першому». Філії ж, окрім спеціальних випусків ранкового шоу та «Теми дня», планують телемости, ефіри просто неба, привітання з різних куточків світу, гостьові студії з ровесниками Незалежності, істориками та митцями, включення з джазових фестивалів, мото- й велопробігів, а також із зони бойових дій на Донбасі.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду