Радіо «Дніпро» на 92-річчя запускає нові проекти

Головна продюсерка редакції Дніпровської філії НСТУ Ірина Івахненко розповіла про те, як обласне радіо змінилося останнім часом та які проекти почують слухачі найближчим часом, йдеться на сайті suspilne.media.

«Щодня в ефірі радіо Дніпро о 7:10 виходить ранкова інформаційна програма, у якій всі події дня прийдешнього, включення міст і районів області. О 12:10 – "Відкрита студія" – інтерактивна передача на важливі суспільно-політичні теми. Радійники готують до ефіру цікаві культурологічні й освітні програми "Нота Бене", "Мистецький альбом". Незабаром, щосуботи й щонеділі в ефірі звучатиме інтерактивна музична передача для молоді», – зазначила Ірина Івахненко.

Вона сказала, що нині обласне радіо охоплює територію всієї Дніпропетровщини.

«Нова ера розвитку радіо стартувала 1 серпня 2016 року, коли розпочато мовлення у FM – діапазоні на частоті 87,5 МГц у Дніпрі, 106 МГц у Нікополі, 92,4 МГц у Кривому Розі. Це 3 години 10 хвилин на добу. З травня 2017 року розпочато мовлення на каналі "Культура" на УКХ частоті 66,74 МГц у Дніпрі та 69,56 МГц у Кривому Розі. Три години на добу культурно-мистецьких передач, радіовистав, музичних передач із фонотеки радіо», – розповіла Ірина Івахненко.

За її словами, обласне радіо зібрало і зберегло записи понад 100 козацьких пісень, які отримали статус нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

На радіо «Дніпро» згадали, що перша передача тоді ще Катеринославського радіо вийшла в ефір 23 лютого 1926 року. Про це повідомила газета «Звезда» (нині «Зоря»). Перша міська радіостанція знаходилася у приміщенні облвиконкому. На другому поверсі були обладнані студія і апаратна. В ефірі звучали уривки з літературних творів, потім газетні повідомлення і новини. У студії працювали два диктори і піаніст, а трансляцію забезпечували інженер, два техніки та моторист. 

Додамо, що на сайті Дніпровської філії НСТУ велика увага приділена саме телеканалу «51». Із сайту можна перейти на онлайн-трансляцію на офіційному каналі радіо «Дніпро» на YouTube, яка розпочалася 6 лютого 2018 року. 

comments powered by Disqus