На радіо «Культура» стартував проєкт «Музиканти і війна» з Олегом Скрипкою

На радіо «Культура» стартував проєкт «Музиканти і війна» з Олегом Скрипкою

14:02,
11 Січня 2023
3156

На радіо «Культура» стартував проєкт «Музиканти і війна» з Олегом Скрипкою

14:02,
11 Січня 2023
3156
На радіо «Культура» стартував проєкт «Музиканти і війна» з Олегом Скрипкою
На радіо «Культура» стартував проєкт «Музиканти і війна» з Олегом Скрипкою
Автори:
У новому проєкті музиканти розказують, як із початку повномасштабного вторгнення докорінно змінилося їхнє життя.

На радіо «Культура» стартував  радіодокументальний проєкт «Музиканти і війна», оповідачем якого став український музикант, лідер гурту «Воплі Відоплясова» Олег Скрипка.

Радіофільм звучить по буднях о 17:00 в ефірі радіо «Культура», а також одночасно на подкастових платформах Суспільного.

«Музиканти і війна» про те, як музична спільнота виборює нашу перемогу на всіх можливих фронтах. Це історії вибору й звитяги, нової творчості і впливу.

«Музична спільнота згуртувалася довкола однієї мети — протистояти та перемогти. Волонтерство, благодійність, військова служба — ті справи, в які так швидко включилися українські музиканти. Певно, всі вони хотіли б спокійно грати концерти, гастролювати, писати альбоми… Але сьогодні вони працюють на інших важливих фронтах. Нам важливо було зібрати й задокументувати всі ці історії. Цим проєктом ми хотіли сказати: “Слава Героям, Слава Волонтерам, Слава Україні!”», — каже продюсерка проєкту Катря Гончарук.

Радіодокументальний проєкт «Музиканти і війна» створено в межах проєкту «Посилення навичок для створення документальних радіо програм» за підтримки Британської Ради в межах Сезону культури Велика Британія/Україна.

У новому проєкті звучатимуть голоси українських музикантів, чиї життя, як і долі усіх українців, докорінно змінилися з початку повномасштабного вторгнення. Скрипаль Мойсей Бондаренко, оперна прима Людмила Монастирська, диригент Віктор Гуцал, лідер гурту «ТНМК» Олег Фагот Михайлюта, лідер рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, фронтмен гурту «Кораллі» Михайло Адамчук та інші відомі музиканти — всі ті, хто сьогодні став військовослужбовцем, парамедиком, волонтером або своєю музичною творчістю відстоює українську культуру та робить голос України впливовішим у світі. 

«Ми ж нікуди звідси не діваємося. Ми тут живемо і працюємо. Процес іде: пісні пишуться, ворог знищується. Все буде Україна! В України світле майбутнє, треба зараз просто зібратися і розвалити тих чортів», — каже лідер гурту ТНМК Олег Фагот Михайлюта.

Нагадаємо, радіо «Культура» працювало з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
глядачка
10:04 / 17.01.2023
А чому таких проєктів немає на регіональних філіях? Чи там немає місцевих музикантів і співаків? Мабуть, всі в столицю виїхали?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду