Перед Новим роком «Українське радіо» започаткує серію радіофільмів

Перед Новим роком «Українське радіо» започаткує серію радіофільмів

17:44,
15 Грудня 2017
3538

Перед Новим роком «Українське радіо» започаткує серію радіофільмів

17:44,
15 Грудня 2017
3538
Перед Новим роком «Українське радіо» започаткує серію радіофільмів
Перед Новим роком «Українське радіо» започаткує серію радіофільмів
31 грудня о 19:00 на третьому каналі суспільного радіомовлення – радіо «Культура» та 2 січня о 13:20 на першому каналі «Українського радіо» стартує серія радіофільмів, які готує автор сценаріїв і режисер-постановник Нелла Даниленко.

Про це йдеться на сайті «Українського радіо».

Нелла Даниленко повідомила, що з кінця листопада в одній з невеличких студій Будинку звукозапису Українського радіо проходили записи ігрових сцен радіофільму із серіалу «Світочі епохи». Про це вона написала у себе на сторінці у Facebook.

«"Українське радіо" започатковує новий проект, до якого маю честь долучитися і я, як автор сценаріїв і режисер-постановник. Серіал «Світочі епохи» – це художньо-документальні розповіді, герої котрих – визначні особистості, яких дала світові українська земля. Ми "покажемо" їх як видатних діячів у своїх царинах і просто як людей з їхніми переживаннями, радощами і стражданнями, перемогами і поразками, словом, – як і має бути в фільмі. Також ми розкажемо про малознані і досі невідомі факти щодо історичних і культурно-мистецьких подій. Жанр радіофільму, можливо, для нашого слухача і не дуже звичний, але, як на мене, надзвичайно цікавий.
Перші два фільми – про Національну оперу України. Сьогодні записували ігрові сцени до фільму першого – "Театр – явище одухотворене"», – повідомила Нелла Даниленко.

За даними УР, акцент ставитиметься на звукових ефектах, паузах, зміні тембру голосів. Також будуть постановочні сцени та  художня реконструкції минулих подій.

У радіофільмі лунатимуть голоси Оксани Петрусенко, Івана Паторжинського, Марії Литвиненко-Вольгемут, Бориса Гмирі. Звучатиме музика  Миколи Лисенка, Семене Гулака-Артемовського, Миколи Римського-Корсакова, Олексія Верстовського, Джоакіно Россіні, Петра Чайковського, Джузеппе Верді, Людвіга Мінкуса, Михайла Глінки, Гаетано Доніцетті.

Над створенням радіофільмів працювали народний артист України Олег Комаров, артисти Леся Липчук, Анна Шевченко, Наталя Коломієць, Василь Шандро, В’ячеслав Глушенко, Віктор Пасєка, Оленька Горбач. Оповідачі радіофільму: Ігор Мізер та Нелля Даниленко.

«Радіофільм – складний, проте актуальний жанр на Суспільних мовниках за кордоном. Тепер він звучатиме і на "Українському радіо". Слухачі матимуть змогу почути зворушливі історії, деталі, невідомі факти з життя відомих митців, літераторів, учених, цікаві історії мистецьких будівель в оригінальному осмисленні. Нині радіо активно розвиває документалістику, яка охоплює всі види хронікальних і документальних записів», – сказав генпродюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.

Послухати трейлер першої серії серіалу «Світочі епохи» про Національну оперу можна тут.

На фото: ведучі в радіофільмі Ігор Мізер, Нелля Даниленко

Фото з Facebook-сторінки Нелла Даниленко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду