Радіо «Культура» працюватиме з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди»

Радіо «Культура» працюватиме з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди»

09:52,
2 Грудня 2022
2680

Радіо «Культура» працюватиме з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди»

09:52,
2 Грудня 2022
2680
Радіо «Культура» працюватиме з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди»
Радіо «Культура» працюватиме з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди»
Youtube-канал «Суспільне Культура» транслюватиме наживо відкриття виставки.

У день народження Григорія Сковороди — 3 грудня 2022 року — у Національному центрі «Український Дім» відкривається мистецький проєкт «Світ Сковороди», головним інформаційним партнером якого виступить Суспільне.

Youtube-канал «Суспільне Культура» транслюватиме наживо відкриття виставки, яке відбудеться під музичний супровід Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського та старосвітської бандури, на якій виконуватиметься мікс реконструйованої музики XVIII століття та сучасних професійних аранжувань. У подальшому барокову музику відвідувачі чутимуть протягом усього часу роботи виставки. 

У рамках партнерства на виставці працюватиме виїзна студія радіо «Культура». Її ведучі Олена Гусейнова та Захар Давиденко запросять до розмов не тільки авторитетних дослідників життя і творчості Григорія Сковороди, але й відомих українців та українок, які лише відкривають для себе цю постать.

«Радіо Культура підготувало до 300-річчя Сковороди декілька дійсно унікальних проєктів, які розкривають його і як особистість, і як творця. Ми і підсвітимо маловідомі сторінки життя філософа, розвінчаємо певні міфи, і, навіть, запропонуємо можливість почути фрагменти його текстів в оригіналі  у прочитанні Сергія Жадана. Звісно, ми не очікуємо, що українці кинуться читати чи перечитувати твори Сковороди, але впевнена, що нам вдасться допомогти слухачам і слухачкам краще зрозуміти цю українську традицію — традицію свободи», — розповіла виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

У різних локаціях виставки також можна буде послухати спецпроєкти радіо «Культура», підготовлені спеціально до 300-річчя Сковороди:

  • озвучені класичні байки Григорія Сковороди,
  • радіодраму на основі його листування з учнем Михайлом Ковалинським,
  • радіодокументальний серіал «Що є свобода?», голосами якого стали Сергій Жадан і Ада Роговцева.

А в один з останніх днів виставки, 10 грудня, о 18:00 у рамках партнерства відбудеться презентація документального фільму «У пошуках Сковороди», створеного на замовлення «Суспільне. Культура». Режисером фільму став Максим Сметана, автором сценарію — Сергій Лисенко, а музику створив композитор Антон Байбаков. Продюсери — Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельниціна, Юлія Козінська та Олександр Прокопенко.

Виконавчий продюсер «Суспільне. Культура» Лук'ян Галкін: «Історія створення цього фільму сама по собі гідна окремої стрічки, яку можна коротко охарактеризувати головним українським словом року — «незламність». Виготовлений в умовах обстрілів і знеструмлень, “У пошуках Сковороди” у доступній для глядачів формі викладає ключові тези світогляду Григорія Савича, а також органічно поєднує їх з грізними випробуваннями сучасності. Російські окупанти не випадково обирають мішенями сакральні для української культури об’єкти, у тому числі й сковородинівські. Освідчуються Сковороді в цій картині Святослав Вакарчук та Олеся Островська-Люта, Юрій Макаров і Тарас Лютий — безліч яскравих спікерів та спікерок, чиї емоційні роздуми, певен, зроблять славетного українського філософа ближчим кожному і кожній, хто перегляне цей фільм».. 

Мистецький проєкт «Світ Сковороди» організовують  Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти разом із комунікаційною агенцією Postmen і Національним центром «Український Дім». Виставку можна буде відвідати 3 грудня за запрошеннями, а з 4 до 11 грудня вхід безплатний і відкритий для всіх.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду