На радіо «Культура» стартував радіофільм «Фото війни. Історії з-за кадру»

На радіо «Культура» стартував радіофільм «Фото війни. Історії з-за кадру»

12:26,
25 Січня 2023
2627

На радіо «Культура» стартував радіофільм «Фото війни. Історії з-за кадру»

12:26,
25 Січня 2023
2627
На радіо «Культура» стартував радіофільм «Фото війни. Історії з-за кадру»
На радіо «Культура» стартував радіофільм «Фото війни. Історії з-за кадру»
Автори:
Кожна серія розповідає про знакові фотографії, зроблені під час війни Росії проти України, і про те, що відбувалося в момент зйомки.

На радіо «Культура» стартував цикл радіодокументальних фільмів «Фото війни. Історії з-за кадру», який складається із 4 серій.

Про це повідомили на Суспільному.

«Нова радіодокументалка на радіо Культура — присвячена знаковим світлинам війни. Так, говорити про фото на радіо складно... Але ми й не говоримо про фото, концентруємося натомість на історіях людей», – поділилася у фейсбуку продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.

В анонсі проєкту зазначають, що в основі фільму будуть знакові фотографії, які показали реальний масштаб злочинів і трагедій під час війни Росії проти України, стали ніби точкою зустрічі людей, історій і подій, які передували, відбувалися одночасно з моментом у кадрі або тривають дотепер. Кожна серія розповідає не про фотографію, а про те, що відбувалося в момент зйомки, а герої згадують те, чого не видно на фото.

Перший випуск присвячений літаку «Мрія. Зруйнована, але не знищена». Над цим фільмом працював завідувач редакції «Українського радіо» Олександр Марченко. У фільмі фотокореспондент «Укрінформу» Павло Багмут розповідає, як працював в аеропорті «Гостомель».

Послухати першу серію можна в архіві на сайті.

Радіодокументалку «Житомирська траса» створила продюсерка «Українського радіо». Ірина Сандуляк.

«Ми у цьому проєкті  не ставили собі за мету розповісти про конкретне фото. Наші герої розповідають про те, що разом із фото складається в цілісну історію чи емоцію. Наприклад, фотограф Стас Козлюк одним із перших після визволення Київщини потрапив на розстріляну ділянку Житомирської траси. Ірина Смірнова, мешканка одного з сіл неподалік цієї траси, згадує про те, що відбувалося в околиці з перших годин повномасштабного вторгнення, як організовували евакуацію і чому вона досі не наважується повернутися  додому», — каже Сандуляк.

Послухати другу серію можна в архіві на сайті.

Третя серія «Шафка з Бородянки» та четверта «Панночка в червоному» циклу «Фото війни. Історії з-за кадру» незабаром прозвучать на хвилях радіо «Культура».

«Фото війни. Історії з-за кадру» продовжує нову серію радіодокументалістики на радіо «Культура». Радіофільми створено в межах проєкту «Посилення навичок для створення документальних радіопрограм» за підтримки Британської Ради в межах Сезону культури Велика Британія/Україна.

Додамо, у рамках цього проєкту 26 січня о 17:00  на радіо «Культура» відбудеться презентація радіодокументального фільму «Українське ігристе: ми вміємо коло нього ходити» журналістки та ведучої Олени Гусейнової.

Нагадаємо, на час воєнного стану радіо «Культура» мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00. 

Фото: Павло Багмут, «Укрінформ»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду