На радіо «Культура» запустили блог Мирослава Лаюка «Кохання з другого погляду»

На радіо «Культура» запустили блог Мирослава Лаюка «Кохання з другого погляду»

15:42,
20 Січня 2023
3334

На радіо «Культура» запустили блог Мирослава Лаюка «Кохання з другого погляду»

15:42,
20 Січня 2023
3334
На радіо «Культура» запустили блог Мирослава Лаюка «Кохання з другого погляду»
На радіо «Культура» запустили блог Мирослава Лаюка «Кохання з другого погляду»
Автори:
У радіоблозі йдеться про світову класику, з якою у шкільні роки «кохання з першого погляду» не відбувається.

На радіо «Культура» стартував радіоблог «Кохання з другого погляду», який веде письменник, доктор філософії та викладач кафедри літературознавства Києво-Могилянської академії Мирослав Лаюк.

В основі радіоблогу – про перечитані в дорослому віці класичні літературні твори. Новий проєкт виходить в ефір о 12:30 та 18:45 щодня по буднях. Перший випуск вийшов 16 січня.

У радіоблозі йтиметься про «Іліаду» Гомера, «Божественну комедію» Данте, «Гаргантюа та Пантаґрюеля» Рабле, «Дон Кіхота» Сервантеса, «Пані Боварі» Флобера, «Сто років самотності» Маркеса, «Над прірвою в житі» Селінджера та інші відомі всім класичні тексти. До речі, в проєкті немає жодної книжки російського автора, хоча записаний він був ще наприкінці 2021 року.

Мирослав Лаюк пояснив, звідки взялася назва проєкту: «Наші стосунки з класичною літературою складаються переважно так: “кохання з першого погляду” не відбувається. По-перше, для розуміння цих основоположних для культури текстів потрібен певний інтелектуальний досвід, який неможливий у 8-му класі, коли я вивчав “Фауста”. По-друге, сама специфіка шкільного викладання літератури доволі безапеляційна та догматизована, не сприяє щирій зацікавленості у цих текстах. Ідея цього проєкту — спробувати дати цим творам ще один шанс стати нашими улюбленими. Прочитати їх ще раз, з висоти набутого досвіду, забувши про обтяжувачі, які не давали нам це зробити раніше. Звичайно, кожне нове перечитування класики відрізняється від попереднього. І, звісно, не факт, що всі вони нам сподобаються. Але з деякими з них дійсно може відбутися кохання».

Автор радіблогу розкаже про місце класничних творів у контексті світової літератури, про те, як вони сприймалися в ті часи, коли були написані, і як сприймаються тепер, почують уривки з цих творів, а також разом з автором радіоблогу поміркують про те, до яких рефлексій ці давно відомі й уже майже забуті книжки можуть спонукати нас сьогодні.

Наразі для прослуховування доступні 5 епізодів:

Чому «Іліада» найголовніша книжка для європейської цивілізації?

Чому «Едіп-цар» Софокла ставить перед читачами запитання «Ким є я»? 

Чому «Божественна комедія» Данте - це велика проекція мрії поета?

Чому всі актори і актриси мріють зіграти Гамлета в однойменній п’єсі Вільяма Шекспіра?

Чому «Хайку» Мацуо Басьо можна зрозуміти, навіть, якщо ніколи не бачив, як стрибає жаба або цвіте сакура?

За словами продюсерки проєкту Олени Гусейнової, у цьому проєкті немає жодного тексту, який не озивається сьогодні в контексті російсько-української війни.

«Кожен із них додає нам можливостей для подальшої рефлексії щодо того, що відбувається з нами тут і тепер. Це і Віслава Шимборська з її міркуваннями про те, як залишатися критичною і мислячою людиною і в утилітарному світі, і Мілан Кундера, який говорить про російську окупацію Чехословаччини в 1968 році, і Майкл Ондатже, дія роману якого відбувається за часів Італійської кампанії Другої світової війни. Кожен текст дозволяє працювати з тим, що є нашим сьогоднішнім досвідом. Це саме те, для чого нам всім читання особливо необхідне», — каже вона.

Проєкт «Кохання з другого погляду» доступний на подкастових платформах Суспільного.

Нагадаємо, з початку повномасштабної війни Росії проти України зріс попит на історичні та культурні подкасти Суспільного, які до цього аудиторія слухала менш активно.

Додамо,  у травні 2021 року Національна суспільна телерадіокомпанія запустила подкасти на платформах Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, Anchor, Radio, Public і Pocket Casts. У 2022 році чотири подкасти Суспільного стали переможцями аудіопремії «Слушно» — «Теорія неймовірності»«Головний подкаст»«АН-26. Історія останнього польоту» та «Русскій фейк, іді на***!», який виробляє Вадим Міський разом із командою «Детектора медіа».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду