Хоркін: «Українське радіо» для багатьох українців залишається інколи єдиною надією і джерелом зв’язку
Хоркін: «Українське радіо» для багатьох українців залишається інколи єдиною надією і джерелом зв’язку
Сьогодні, 16 листопада, «Українському радіо» виповнилося 98 років. Під час війни «Українське радіо» має колосальне значення, у цьому переконалися тисячі українців, які внаслідок ракетних обстрілів росіян залишалися без електрики, перебували чи досі змушені залишатися під окупацією Росії.
Про це розповів під час міжрегіонального проєкту «Суспільне. Спротив» член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін.
«Вчора (15 листопада – Ред.) у Львові більше дев’яти годин не було електрики, не було зв’язку, люди мали змогу чути тільки Українське радіо на частоті 102,5 FM (16 листопада мовлення повернулося на 103,3 FM – Ред.). Ми отримали величезну кількість відгуків. Це найкраще вітання у цей час. Ми розуміємо, що працюємо для вас і залишаємося інколи єдиною надією і джерелом зв’язку. Радіо під час війни має колосальне значення», – сказав він.
За словами Хоркіна, «Українське радіо» за 98 років існування пережило Другу світову війну і жодного разу не вимикалося. Війна Росії проти України теж не в силі перервати мовлення «Українського радіо».
«Радіо всепроникне. Ми справді мовимо по всій території України. Завдяки середнім хвилям нас слухають у Маріуполі, Донецьку, Луганську, Сімферополі, Ялті, Керчі… 10 грудня 2014 року ми почали мовити на частоті 1431 кГц на всю територію європейської частини Російської федерації. Росіяни настільки обмежені у своєму розвитку, що не можуть нас глушити», – розповів Дмитро Хоркін.
Член правління Суспільного зазначив, що остання хвиля евакуації з Маріуполя відбулася саме завдяки повідомленням на середніх частотах «Українського радіо» – АМ 873 кГц.
«Мер Маріуполя звернувся до нас, щоб оголосити про евакуацію. Ми повідомляли про зміни маршруту в прямому ефірі».
Дмитро Хоркін поділився, що на початку повномасштабної війни весь час перебував у редакції, спав на матраці.
«Ми, Суспільне, нікуди не виїхали. Ми разом із вами, слухачами і глядачами, переживаємо всі ці умови, ми стратегічне підприємство, на нас велика відповідальність. Ми не маємо права злякатися. Ми мусимо виходити в ефір», – сказав Хоркін.
Нагадаємо, «Українське радіо» — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами «Українського радіо» та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням.