Йоганнес Ган закликав Гройсмана профінансувати НСТУ згідно з законом

twitter

Про недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України він сказав під час зустрічі, яка відбулася 9 листопада. Про це йдеться на сайті радіо «Свобода».

Йоханнес Ган зазначив, що перед зустріччю з представниками уряду України відвідав офіс Національної суспільної телерадіокомпанії. На думку єврокомісара, ухвалити закон про незалежного мовника з боку української влади недостатньо.

«Пов’язаним із законом про Суспільне є забезпечення його фінансування. В цьому напрямку законом нехтують, і це призводить до складнощів, зокрема напередодні виборів. Я думаю, всі зацікавлені в тому, щоб мати інституцію, яка, я сподіваюсь, надаватиме нейтральну об’єктивну інформацію про те, що відбувається», – зазначив Ган.

За словами Йоханнеса Гана, Суспільний  мовник має бути профінансований відповідно до закону, він міг виконувати свою важливу інформаційну функцію. Про це єврокомісар написав у себе у twitter.

На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне. Уряд розгляне петицію, якщо її підпише 25 тисяч осіб.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували урізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік.

Як писав «Детектор медіа», фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

19 жовтня 2018 року народний депутат Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню. Прем’єр-міністра України відповів, що уряд передбачив стовідсоткові видатки для ПАТ «НСТУ» проекті бюджету на 2019 рік.

comments powered by Disqus